Konferencje, Wydarzenia, 01.04.2016

Międzynarodowa konferencja „ACE!” już 14-15 Kwietnia w Krakowie

ACE_2016_poster-3

Już niebawem, 14-15 kwietnia Kraków, już po raz siódmy, stanie się miejscem spotkania praktyków i miłośników metodyki Agile, którzy zjadą z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w dwudniowej konferencji ACE!

Mamy specjalnie dla Was voucher na tą konferencję. Wystarczy, że napiszesz do nas maila dlaczego to właśnie Ty powinieneś wziąć w niej udział. Zgłoszenia wysyłajcie na adres aszwiec@womenintechnology.pl. Czekamy na Wasze maile do środy (6.04.2016) do godziny 12:00. Nie przegapcie takiej okazji!

ACE! to konferencja poświęcona tzw. zwinnej metodyce zarządzania, Agile, stosowanej przede wszystkim w zarządzaniu projektami informatycznymi.
Określenie Agile charakteryzuje system pracy w małych, samo-zarządzających się zespołach programistycznych i jest obecnie jedną z najpopularniejszych form zarządzania projektami informatycznymi na świecie. Metodyka Agile stosowana jest w celu szybkiego wytwarzania dobrej jakości oprogramowania.

ACE! to największa tego typu impreza w Europie Środkowo-Wschodniej, przyciągająca uczestników z całego regionu oraz oferująca możliwość́ spotkania prelegentów z całego świata. To co wyróżnia tę konferencję na tle innych wydarzeń, poświęconych Agile, to jej różnorodność tematyczna. ACE! oferuje dwa panele tematyczne.

Panel „Building Software Better” poświęcony jest technikom Agile, Lean, Scrum, Kanban oraz innym narzędziom, pozwalających usprawnić proces tworzenia oprogramowania. Panel skierowany jest do project managerów, software developerów oraz wszystkich osób biorących udział w procesie wytwarzania oprogramowania.

Panel: „Building Better Products” ukierunkowany jest na tematykę startupów oraz wykorzystywania umiejętności niezbędnych do sukcesywnego rozwoju produktu, z wykorzystaniem takich narzędzi i technik jak Lean Startup, LeanUX, Design Thinking i Customer Development. Panel stworzony jest z myślą o product managerach, UX managerach, designerach, projektantach interakcji oraz wszystkich zaangażowanych w proces tworzenia i doskonalenia produktu.

Idea jaka przyświeca ACE! 2016 to przede wszystkim stworzenie platformy wymiany fachowej wiedzy, doświadczenia i najlepszych praktyk. Konferencja skupia zarówno prelegentów z Europy i Stanów Zjednoczonych, wybitnych ekspertów metodyki Agile – którzy podzielą się najnowszymi pomysłami jak również prelegentów z Polski – którzy pokażą, że innowacyjne myślenie przynosi owocne efekty również w Polsce.

Na tegorocznej scenie ACE! pojawią się nazwiska światowej sławy, m.in Mary Poppendieck, autorka koncepcji „Lean Software Development” oraz licznych książek o tej tematyce, Naomi Ceder, programistka języka Python, czynna działaczka w społeczności Pythona, autorka książki „The Quick Python Book” i twórca sesji posterowych na PyCon US i Education Summit oraz David Hussman, programista, amerykański trener metodyki Agile.

ACE! odbędzie się w dniach 14-15 kwietnia, w hotelu Park Inn w Krakowie. Konferencja organizowana jest przez Wawel Hill sp. z o.o., przy współpracy z Lunar Logic Polska oraz ALE Kraków.  Women in Technology ma zaszczyt być partnerem medialnym tej konferencji.

Szczegółowy program oraz bilety dostępne są na stronie konferencji http://aceconf.com/

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera