Partnerzy, Spotkania Kraków, Wydarzenia, 05.01.2017

Na czym stoi polski Internet – wizyta studyjna w Onet Data Center.

odc

Na czym stoi polski Internet – wizyta studyjna w Onet Data Center

Zastanawialiście się kiedyś gdzie swoje źródło mają miliony znaków, które widzicie na ekranie otwierając w przeglądarce Onet.pl? Jak to się dzieje, że w sekundzie mamy dostęp do setek artykułów, a to wszystko 24 godziny na dobę? Ile osób czuwa na tym by serwis był dostępny, a Wasze komentarze miały się gdzie zapisać? Niezależnie od Waszej odpowiedzi już teraz zapraszamy na spotkanie gdzie bliżej poznacie się z Onet Data Center.

Podczas spotkania dowiecie się jak prowadzi się monitoring dla 1,5 tys. domen i 1000 aplikacji. Jak zapanować nad wdrożeniami generowanymi przez 350 osób;  jak przetworzyć 2 TB danych dziennie i jak  w ogóle zebrać milion zdarzeń monitoringu na minutę A do tego zobaczycie prawdziwe szafy rakowe z żyjącym sprzętem, obdarte z marketingowego piękna prosto z folderów i poznacie opiekunów serwerowni od strony środowiskowej.

Więcej o Onet Data Center

Pod wieloma względami to właśnie serwerownia zwana też Onet Data Center stanowi technologiczne serce Onetu, DreamLabu i innych spółek Grupy Onet-RAS Polska. To właśnie tam za betonowymi ścianami, w szumie klimatyzacji, ukryte za skomplikowanymi systemami zabezpieczeń znajduje się centrum które zapewnia stabilność największych portali w Polsce.

Ponad 2 000 serwerów, maksymalny pobór mocy na poziomie 5 megawatów i centrum monitoringu działające całą dobę, którego nie powstydziłaby się stacja kosmiczna. A to wszystko pod kuratelą inżynierów z DreamLabu, którzy jak nikt znają się na monitoringu i infrastrukturze. Ze względów bezpieczeństwa, lista osób które dotąd miały okazję zobaczyć ODC na własne oczy jest krótka, dlatego spotkanie to stanowi wyjątkową okazję. Zaprosimy Was do środka żeby pokazać systemy, zabezpieczenia i przede wszystkim przedstawić ludzi z DreamLabu i Onetu którzy za nimi stoją.

Spotkanie poprowadzą:

Michał Molenda

Od zawsze przywiązany do technologii. Programowanie, administrowanie i lutowanie ma w małym palcu. Obecnie odpowiedzialny za utrzymanie hardware’u oraz monitoring usług z pokładu Onet DataCenter. Pracuje w DreamLabie od 2009. Po godzinach pochłania seriale, kocha kino i motoryzację.

Bartłomiej Wacławik

Z wykształcenia automatyk, elektronik, elektryk. Ukończył dwa kierunki na AGH: automatykę i robotykę oraz elektrotechnikę. W Onecie i DreamLabie pracuje od 2013. Zajmuje się utrzymaniem i rozwojem systemów zasilania, klimatyzacji, BMS oraz systemami bezpieczeństwa. W pracy zajmuje się się integracją oraz utrzymaniem systemów w serwerowni. Poza pracą fascynuje się instalacjami inteligentnych budynków, piłką nożną oraz sportami zimowymi.

Rejestracja na spotkanie już wkrótce. Liczba miejsc jest mocno ograniczona, więc śledźcie uważnie nasze aktualności i profil na Facebooku.

Już teraz zarezerwujcie sobie termin 24 stycznia, godzina 16:00.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera