Nasze spotkania odbywają się od 2009 roku. Przez ten czas przez grupę przewinęło się wiele kobiet – organizatorek, a każda z nich wniosła od siebie coś nowego i cennego, dzięki czemu nasza grupa ma kształt taki jak obecnie. Tutaj chcemy pozostawić ślad po tych organizatorkach, które już opuściły nasze szeregi. Dziewczyny, dziękujemy Wam za Waszą pracę!


Gosia Borzęcka

Gosia Borzęcka

Gosia Borzęcka pracuje jako programistka, specjalizując się w językach .NET, JavaScript, T-SQL, db2. Podczas szukania swojej ścieżki pracowała jako administrator sieci czy nadzorowała systemy IT zgodnie z Princem2 i ITIL. Obecnie kocha programować i szukać nowinek z tym związanych, czemu poświęca większość swojego czasu. Reaktwowała grupę Women In Technology (www.womenintechnology.pl), którą obecnie zdalnie wspiera. Czasem zdarzy się jej napisać coś na blogu o wydarzeniach, trendach, ciekawostkach czy technicznie o programowaniu (www.gosiaborzecka.net). Jeżeli już nie wciela się w rolę prelegenta, na różnego rodzaju wydarzeniach, to tańczy lub jeździ po świecie szukając nowych wyzwań.


Marlena Staszek

Marlena Staszek

PHP Developer od 2012 roku. Miała zostać grafikiem, ale gdy zaczęła swoją przygodę z programowaniem nie wyobraża sobie innej drogi zawodowej. Studentka kierunku Gry i Grafika Interaktywna, na którym realizuje się także z pędzlem i ołówkiem w ręku. Jako organizatorka spotkań na śląsku, Marlena, namawia dziewczyny do spróbowania swoich sił w IT, ponieważ ona sama musiała zostać uświadomiona, że może być w tym dobra ! W wolnej chwili uwielbia eksperymentować w kuchni, a także usiąść z gorącym kubkiem herbaty i dobrą książką.


Paula Januszkiewicz

Paula Januszkiewicz

Pasjonatka zagadnień związanych z bezpieczeństwem komputerowym zarówno od strony technicznej, jak i organizacyjnej. Zawodowo zajmuje się przeprowadzaniem audytów bezpieczeństwa, wykonywaniem testów penetracyjnych, pisaniem polityk bezpieczeństwa, a także analizą ryzyka oraz modelowaniem zagrożeń w oparciu o obowiązujące normy i standardy. Posiada doświadczenie w budowaniu planów ciągłości działania. Prelegentka na wielu światowych konferencjach m.in. TechEd North America, TechEd Europe, CyberCrime Security Forum, Secure NASK, ARES. Regularnie uczestniczy w beta-testach systemów operacyjnych, a także oprogramowania skanującego.Założycielka grupy Women In Technology. Jako jedna z dwóch osób w Polsce, należy do programu Microsoft Security Trusted Advisor, uznana za osobę opiniotwórczą w obszarze bezpieczeństwa. Posiada następujące tytuły Microsoft: MCT, MCSE/A+S, MCTS (SA, EA), MCITP, MCDBA, MCP, została także uhonorowana tytułem MVP Enterprise Security. Aktywny trener, prowadzi szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, systemów operacyjnych, wirtualizacji. Prowadzi bloga: Women in Technology – Paula’s Security Blog, na którym regularnie komentuje najnowsze Security Advisory publikowane przez Microsoft.


Ewelina Chromińska

Ewelina Chromińska

Studiowała Informatykę Stosowaną na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Grafikę Komputerową na Politechnice Krakowskiej. Swoje początki zawodowe przecierała w branży SEO, potem doskonaliła jako specjalista ds. marketingu/grafik. Obecnie projektuje grafikę 2D oraz tworzy modele 3D. Na co dzień zajmuje się także kreowaniem stron www i ich optymalizacją. Ewelina zafascynowała się środowiskiem IT mimo, że bardzo długo grała zawodowo w tenisa stołowego. Współorganizuje spotkania Women in Technology w Krakowie. Uwielbia zdrowy styl życia i uczy tego swoje dzieci. Jest pasjonatką LaTeX-a oraz techniki Motion Caption. Kocha rower i relaksuje się układając Kostkę Rubika.


Iza Piec

Izabela Piec

WiT Wrocław / Senior Software Administrator

Pierwsze doświadczenia w branży zdobywała jeszcze na studiach naprawiając sprzęt komputerowy w serwisie w swoim rodzinnym mieście. Od kilku lat związana jest z technologią MS SharePoint, aktualnie próbuje swoich sił w programowaniu. Uważa, że jest dowodem na to, że jeśli się czegoś chce to można, wystarczy zrobić krok a reszta potoczy się lawinowo, ważne żeby zacząć działać. Przez 3 lata współorganizowała spotkania Women in Technology we Wrocławiu. Często można ją też spotkać na konferencjach i wydarzeniach IT, szczególnie tych związanych z programowaniem. Prywatnie kocha koty i ruch a w szczególności bieganie. Lubi przekraczać granice swoich możliwości. Ma na koncie 2 maratony i kilka półmaratonów. Wrocław przemierza na rowerze przez znajomych zwanym Smerfetką 😉

Znajdź mnie na Linkedin


Natalia Stanko

Natalia Stanko

WiT Kraków / Backend web developer

Pracuje w branży IT jako web developer od 2009 roku. Szczególnie interesuje się technologiami backendowymi.
Jest również organizatorem eventów. Zapoczątkowała spotkania Women in Technology w Krakowie, zrzeszające kobiety o zainteresowaniach technicznych. Promuje kobiety w IT, zachęca je do spróbowania swoich sił w technicznym świecie, dodaje im motywacji.
Jest ambasadorem organizacji Geeklist, która organizuje międzynarodowe hackathony Hack4good m.in. w Krakowie.
Udziela się na warsztatach Rails Girls jako coach. Współpracowała również z organizacją Webmuses jako coach. Jest coachem programu Tech Leaders oraz Learn IT, Girl!

Znajdź mnie na Linkedin / nataliastanko.com


Ola Majchrzak

Ola Majchrzak

WiT Kraków / Android developer

Studentka Informatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz programistka Androida. Swoją przygodę z programowaniem rozpoczęła dopiero na studiach, ale szybko połknęła bakcyla i teraz już nie wyobraża sobie bez niego życia. Z doświadczenia wie, że nie przekonasz się czy IT jest dla Ciebie, dopóki nie spróbujesz, więc chciałaby zachęcać inne kobiety, by nie bały się wykonać tego pierwszego kroku. W wolnym czasie trenuje pole dance, uwielbia śpiewać, grać w gry planszowe i czytać kryminały.

Znajdź mnie na Linkedin


Ania Pieciulko

Ania Pieciulko

Ania Pieciulko, WiT Gdańsk

Zawodowo i z pasji tester oprogramowania. Aktualnie rozwija umiejętności i wiedzę z zakresu testów automatycznych. Dumna mentorka programu Tech Leader, a także organizatorka spotkań, prelekcji, warsztatów Women in Technology Gdańsk,a także prelengentka na spotkaniach. W wolnym czasie prowadzi badania nad autyzmem i Zespołem Aspergera.

Znajdź mnie na Linkedin