Organizatorki Women in Technology w Polsce to:

Kraków

Anna Szwiec

Anna Szwiec

WiT Kraków / Software developer

Spróbowała w życiu różnych ścieżek, ale swoje spełnienie zawodowe odnalazła w programowaniu, któremu jest w stanie poświęcić się bez pamięci. Na co dzień pracuje w branży IT jako develeloperka i koduje miedzy innymi w osobliwym języku jakim jest Delphi. Hobbistycznie tworzy strony internetowe i bawi się grafiką komputerową. Zwolenniczka zasady „chcieć znaczy móc”. Po godzinach realizuje się jako organizatorka Women in Technology. Z wielka pasją przygotowuje eventy, dzięki którym dziewczyny mogą wystartować i rozwijać się w branży IT. Inspiruje ludzi do realizowania własnych marzeń. Wolny czas spędza na macie trenując krav magę i podnosząc sztangi na crossficie.

Znajdź mnie na Linkedin

Ewelina Wołoszyn

Ewelina Wołoszyn

WiT Kraków / Przedsiębiorca

Przedsiębiorca, konsultant Public Relations, twórca projektów o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Zorganizowała Challenge Cup – polską edycję międzynarodowego konkursu dla startupów, realizowanego w 45 krajach na świecie. Buduje software house Lonsley, który zajmuje się Machine Learning. Zaangażowana w organizowanie wydarzeń wspierających przedsiębiorczość i innowacje – od kilku lat organizuje Startup Sprinty – trzydniowe wydarzenia w trakcie których w interdyscyplinarnych grupach weryfikuje się idee biznesowe/ prowadzoną działalność pod przewodnictwem praktyków biznesu. Twórca MEDmeetsTECH – ogólnopolskiej konferencji przypominającej wystąpienia TEDx – w temacie przełomowych idei wynikających z połączenia medycyny i technologii. Aktywista społeczny – koordynowała pracę związaną z promocją i organizacją m.in. TEDxKazimierz, organizuje i rozwija Women in Technology w Krakowie. Stworzyła Tech Leaders program mentorski dla kobiet w IT – ogólnopolskiej platformy wymiany wiedzy – skierowanej dla kobiet, które chcą założyć własną firmę/startup oraz tych wspinających się po szczeblach kariery jako zatrudnione osoby.

Znajdź mnie na Linkedin / lonsley.com

avatar-kolko-ewelina

Ewelina Łakoma

WiT Kraków / UX Designer

Na codzień pracuje w czeskim startupie i pracuję nad zapewnieniem najlepszego doświadczenia użytkownikom aplikacji mobilnej. Poza pracą działa w Women in Technology przy organizacji meetupów, wydarzeń, programów mentorskich i innych projektów. Wcześniej pracowała przy organizacji wydarzeń w kilku agencjach eventowych. W kilku słowach – kocha tworzyć eventy. W czasie wolnym lubi szyć na maszynie, tańczyć bachatę i poznawać nowych ludzi.

avatar_malgorzata_madyda

Małgorzata Madyda

WiT Kraków / Projektantka graficzna / UX Designer

Projektantka graficzna z wieloletnim doświadczeniem, z zapałem poszerzająca swoją wiedzę z zakresu user experience. W pracy rozpoznawana nie tylko po projektach graficznych, ale także po działaniach społecznych organizując wiele akcji charytatywnych.

Poza pracą stara się przekazać swoją sympatię do ludzi oraz ciągłą chęć rozwoju przy organizacji meetupów, wydarzeń i programów mentorskich w Women in Technology.

Prywatnie znajdziecie ją najczęściej na rowerze, eksplorującą górskie ścieżki.

magda_kocot

Magda Kocot

WiT Kraków / Project Manager

Absolwentka Inżynierii Biomedycznej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Dzięki studiom pokochała świat medycyny i nowych technologii. Na codzień pracuje w Consonance, gdzie zajmuje się kierowaniem projektami, które łączą te dwa światy (MedTech). Oprócz tego nieustannie stara się pogłębiać swoją wiedzę i zachęca do tego także innych poprzez działalność w Women in Technology. W wolnym czasie piecze ciasta, podróżuje po świecie, czyta kryminały, uczy się nowych języków, a zimy nie wyobraża sobie bez jazdy na snowboardzie.

magda_zawora

Magda Zawora

WiT Kraków/Data Specialist

Po zmianie branży i krótkim poszukiwaniu swojego miejsca w IT pracuje jako data analyst/data specialist zajmując się głównie data wranglingiem i procesem ETL. Uparcie, a nawet uporczywie poszerza swoją wiedzę w obszarze data science i data visualization. Zna od podszewki trudności związane z procesem przebranżowienia, więc swoje zaangażowanie w Women in Technology poświęca głównie na organizację wydarzeń wspierających osoby planujące rozpocząć karierę w IT.

Czas wolny najchętniej przeznacza na rodzinne aktywności outdoorowe – jazdę na rowerze i biegówkach, wędrówki po górach oraz… pobyty na placykach zabaw. I na fotografowanie, najchętniej również w plenerze.

marta_rusek

Marta Rusek

WiT Kraków/Scientist/Research assistant

Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej. Na co dzień pracuje w instytucie naukowym. Po godzinach działa w Women in Technology, głównie organizując meetupy z zakresu IT Security. W wolnym czasie zgłębia wiedzę odnośnie cyberbezpieczeństwa, ogląda skoki narciarskie i gotuje.

Katowice

Ula Mitas

Ula Mitas

WiT Silesia / Projektantka graficzna / UX Designer

Studentka w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, projektantka graficzna, organizatorka w śląskim oddziale Women in Technology oraz współorganizatorka śląskiego hackathonu HackSilesia. Entuzjastka wykładów TED Talks, informacji wizualnej i projektowania piktogramów.

Znajdź mnie na Linkedin / https://issuu.com/urszulamitas/docs/urszula-mitas_portfolio / https://ulamitas.wordpress.com/

avatar-kolko-ala-skalna

Ala Skalna

WiT Silesia / Projektantka graficzna / UX Designer

Zdradziła wzornictwo przemysłowe dla projektowania graficznego 😉 a UX-ową pasję stara się przekuwać w dobre projekty. Od ponad 10 lat tworzy dla znanych i mniej znanych marek i naprawdę lubi swoją pracę :). Typ wiecznej studentki 😉 „Codziennie uzmysławiam sobie ogrom mojej niewiedzy, co daje mi kopa, by eksplorować obszary dotychczas nieznane. Zawsze interesowało mnie „jak to działa”, a pytanie „po co” – pozostanie tym kluczowym. Cenię dobrą typografię, uczciwe relacje międzyludzkie i wierzę, że mniej znaczy więcej”.
W wolnym czasie włóczy się z plecakiem, najlepiej z dobrą muzyką na uszach 🙂

avatar-kolko-marta-kowalska

Marta Kowalska

WiT Silesia / Sales and Marketing Manager, Digital Marketing Manager

Doktorantka filozofii na Uniwersytecie Śląskim. Naukowo, zawodowo i prywatnie zafascynowana Internetem jako zjawiskiem, jego wpływem na współczesne społeczeństwa i możliwościami jakie daje. Całe życie zawodowe związała z branżą IT zajmując się sprzedażą i szeroko rozumianym marketingiem internetowym.
Zaangażowana w różnorodne projekty marketingowe, w ramach których zajmuje się marketingiem produktowym, badaniami rynku, mediami społecznościowymi, SEO/SEM czy organizacją event’ów. Jako copywriter stworzyła nieskończoną ilość treści do wszystkich możliwych rodzajów materiałów marketingowych i nie jest tym zmęczona.
Stawia na rozwój osobisty. Ceni możliwość poznawania nowych technologii (obecnie oczarowana programowaniem w Ruby on Rails) i inspirujących ludzi i to właśnie dlatego zaangażowała się w działania WiT Silesia.
W wolnym czasie uprawia wspinaczkę i jazdę szybką na rolkach. Prowadzi bloga. Od ponad roku próbuje skończyć Wiedźmina 3 (typ gracza-eksploratora).

Znajdź mnie na Linkedin / advertangle.com

Poznań

Agnieszka Leszczyńska

Agnieszka Leszczyńska-Pietkiewicz

WiT Poznań / IT Project Manager

IT Project Manager, z wielką pasją dla UX.
Ma podejście interdyscyplinarne i do kariery i codziennego życia.
Od zawsze lubiła łączyć kilka dziedzin jednocześnie: na studiach z kognitywistyki (Cognitive Science) neuronaukę , psychologię i programowanie – robiąc badania EEG w Niemczech, a nawet jeszcze dawniej – będąc w klasach i mat-fiz i biol-chem. Przez wiele lat hiperaktywna w wielu organizacjach studenckich – tworząc eventy kulturalne i branżowe i w Poznaniu i w Niemczech. Teraz – realizuje chęć utworzenia branżowego networkingu – Women in Technology w Poznaniu.

Warszawa

Magda Bryll

Marta Wiktoria Bryll

WiT Warszawa / Community Manager

Freelancerka pracująca w obszarze Social Media i Digital Marketingu. Z wykształcenia historyk sztuki i behawiorysta.

W świecie technologii pojawiła się nieco przypadkiem, jednak szybko przerodziło się to w pasję, którą realizuje organizując spotkania Women in Technology w Warszawie. Wolontariat jako organizatorka podjęła, ponieważ wierzy, że warto budować społeczności dzielące się wiedzą i wspierające się w dążeniu do celów, a przy okazji ma możliwość realizacji swoich umiejętności marketingowych oraz organizatorskich. Daje jej to też motywację do własnej nauki 🙂

Znajdź mnie na Linkedin

 avatar_Karolina_Sielewicz

Karolina Sielewicz

WiT Warszawa / IT Project Manager

Z wykształcenia psycholog, z zamiłowania i z zawodu IT Project Manager. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w różnych firmach i obszarach, jednak wszystkie te miejsca łączyło jedno „zarządzenie projektami” – od komunikacyjnych przez marketingowo – reklamowe po technologiczne. Uwielbia świat nowych technologii, designu i neuronauki. Miłośniczka kultury i Warszawy, gdzie działa w Towarzystwie Przyjaciół Warszawy, zachęcając innych do odkrywania uroków tego miasta. Relaksuje się, chodząc na ściankę wspinaczkową, spotykając ze znajomymi oraz odkrywając nowe, ciekawe miejsca na mapie miasta.

Swoje marzenie o połączeniu psychologii i technologii realizuje w Women in Technology, gdzie poprzez organizację różnych wydarzeń, stara się motywować innych do ciągłego samorozwoju i jednocześnie przekonać, że praca w obszarze IT jest świetną ścieżką kariery dla wszystkich.

Znajdź mnie na Linkedin

 avatar_Olga_Strembska

Olga Strembska

WiT Warszawa

Z wykształcenia jestem humanistką. Obroniłam doktorat dotyczący duchowego doświadczenia człowieka. Ponadto ukończyłam studia podyplomowe z zarządzania projektami. Od 10 lat aktywnie działam w NGO. Interesuję się interakcją człowieka z nową technologią oraz badaniami UX.Prywatnie jestem miłośniczką owczarków niemieckich, wycieczek górskich i dalekich podróży.

Znajdź mnie na Linkedin

Wrocław

Sylwia Robak

Sylwia Robak

WiT Wrocław / studentka

Współorganizuję wrocławskie spotkania Women in Technology od października 2014r., ale ze spotkaniami Women in Technology we Wrocławiu związana jako uczestniczka od maja 2013r.. Programuję w Ruby on Rails. Wcześniej uczestniczka Rails Girls we Wrocławiu (marzec 2013r.), w październiku 2014r. uczyłam inne kobiety programowania podczas Rails Girls Silesia w Gliwicach. Moje zainteresowania to język niemiecki i nowe technologie. Lubię poznawać nowych ludzi i dzielić się wiedzą. W wolnym czasie jeżdżę na konferencje i spotkania informatyczne (m.in. spotkania Women in Technology w innych miastach) oraz w góry. Jestem zwolenniczką nauki programowania dla dzieci. Dlatego działam w RoboCap.pl. Pierwszą stronę internetową stworzyłam w wieku 12 lat (strona internetowa szkoły na potrzeby zajęć z informatyki).

Znajdź mnie na Twiterze

Edyta Prozorowska

Edyta Prozorowska

WiT Wrocław / Project manager, Kierownik działu finansów

Skończyłam zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Każdy z tych kierunków dał mi inną perspektywę patrzenia na świat. Obecnie pracuję jako kierownik działu finansów i project manager, dzięki czemu w pełni realizuję się zawodowo. Co najbardziej lubię w swojej pracy? Ciągłe zmiany przynoszące nowe wyzwania. Często zdarza mi się funkcjonować na styku z obszarem IT, dlatego, żeby współpraca była owocnie musiałam nauczyć się rozumieć świat technologii i ludzi, którzy się nią zajmują. Tak właśnie znalazłam się w WiT (pomijając fakt, że na pierwsze swoje spotkanie trafiłam absolutnie przypadkowo i nie bałabym się użyć słowa, że było to przeznaczenie;)) Poza pracą jestem miłośniczką aktywności fizycznej, molem książkowym oraz entuzjastką planowania i organizacji czasu własnego (i innych).

Znajdź mnie na Linkedin

Kamila Tatarynowicz

Kamila Tatarynowicz

WiT Wrocław / studentka/ QA/ Specjalistka d.s niemożliwych

Do Women in Technology dołączyła w październiku 2014. Zawodowo oraz z zamiłowania inżynier jakości oprogramowania. Jej hobby to wycieczki górskie, jest dumną zdobywczynią trzytysięcznika i planuje wspinać się jeszcze wyżej.
Uwielbia gry terenowe i stara się by grudniowe spotkania wrocławskiego WiT’u były z nimi związane.

Znajdź mnie na Linkedin

Lublin

Iwona Gieruszczak

Iwona Gieruszczak

WiT Lublin / Business Solutions Manager

Na co dzień pracuje w firmie IT, jest kierownikiem zespołu. Zajmuje się doradztwem biznesowym w zakresie rozwiązań IT. Próbowała programować, ale to nie było to … Lubi wymyślać „rozwiązania pod klucz” i o nich opowiadać. Wiąże się to z pogłębianiem wiedzy o dostępnych technologiach i narzędziach informatycznych, dzięki którym można wytworzyć pożądany zintegrowany system, ale to nie wszystko. Z wytwarzaniem systemu związane jest zarządzanie projektem informatycznym, czyli obszar, bez którego system nie powstanie. W tej dziedzinie zawartych jest sporo zagadnień wartych uwagi, można też zabrnąć w jeden ciekawy dla siebie zakątek wiedzy, np. ryzyko projektowe.

Po godzinach: Fotografia – to sztuka patrzenia, czasem tworzenie iluzji obiektywie. Z drugiej strony – zacisze dla duszy. Można oddać się temu bez reszty …
Obowiązkowa wycieczka w góry – bo można spojrzeć na świat z dystansu
Muzyka – z pogranicza bluesa, rocka, metalu – ulubiona, towarzyszy wszędzie

Agnieszka Cieplak

Agnieszka Cieplak

WiT Lublin / Administratorka w Data Center

Na co dzień zajmuje się administracją SQL Server. Liderka lokalnej grupy Stowarzyszenia Użytkowników SQL Server. Informatyką pasjonuje się od dziecka, ukończyła liceum w klasie o profilu informatycznym i kierunek studiów również związany z informatyką. W swoim życiu zawodowym pracowała jako trenerka systemów linuksowych oraz informatyk śledczy. Lubi poznawać nowe technologie i ciekawych ludzi. W wolnym czasie biega (nie za szybko), czyta książki (ogólnie pojęta fantastyka), ogląda filmy i seriale (fanka uniwersum Marvela), śpiewa i tańczy (co się nawinie), jeździ na hulajnodze, słucha muzyki i jak się da, to podróżuje.

Gdańsk

avatar-kolko-agata-bublewicz

Agata Bublewicz

WiT Gdańsk / Programistka

Absolwentka Politechniki Koszalińskiej na kierunku Informatyka. Organizatorka warsztatów PyCode Carrots Koszalin w Geek Girls Carrots oraz od niedawna organizatorka w Gdańskim oddziale Women in Technology, redaktorka, programistka oraz blogerka. Działa również w Stowarzyszeniu Polskiej Grupy Użytkowników Pythona, obejmuje tam stanowisko prezesa.

Zainteresowaniami Agaty są nowe technologie o czym zresztą pisuje na OSWorld.pl jak i social media, prowadzenie profilów społecznościowych sprawia Agacie wielką przyjemność.

W wolnym czasie wędkuje, gotuje, jeździ na konferencje programistyczne, czyta książki oraz ogląda seriale. Jak sama mówi chce zmieniać świat i walczy o kobiety w branży IT. Pragnie również inspirować je do przebranżowienia się, udowodniając, że kobiety są świetnymi specjalistkami.

Znajdź mnie na Linkedin/Znajdź mnie na Twitterze/Blog

Łódź

avatar-kolko-daria-woznicka

Daria Woźnicka

WiT Łódź / programistka RoR & JS

Na codzień tworzy aplikacje internetowe w software housie BinarApps, głównie w Ruby on Rails i Javascripcie. Po godzinach organizuje koncerty muzyczne. Absolwentka Politechniki Łódzkiej na kierunku Informatyka oraz studentka Akademii Menadżerów Muzycznych. Koordynator łódzkiej części grupy Women In Technology.

avatar-kolko-adrianna-bielak

Adrianna Bielak

WiT Łódź / programistka gier Unity & Unreal

Na codzień zajmuje się kodzeniem gier w firmie TEYON oraz tańcem i choreografią w Grupie OFF Harnam oraz ZTL Harnam. Jest absolwentką Politechniki Łódzkiej na kierunku informatyka, a także Akademii Muzycznej. Obie te pasje łączy zajmując się „po godzinach” technologią VR oraz Motion Capture.

Zapraszamy do grupy na Facebooku