Organizatorki Women in Technology w Polsce to:

Kraków

Anna Szwiec

Anna Szwiec

WiT Kraków / Software developer

Spróbowała w życiu różnych ścieżek, ale swoje spełnienie zawodowe odnalazła w programowaniu, któremu jest w stanie poświęcić się bez pamięci. Na co dzień pracuje w branży IT jako develeloperka i koduje miedzy innymi w osobliwym języku jakim jest Delphi. Hobbistycznie tworzy strony internetowe i bawi się grafiką komputerową. Zwolenniczka zasady „chcieć znaczy móc”. Po godzinach realizuje się jako organizatorka Women in Technology. Z wielka pasją przygotowuje eventy, dzięki którym dziewczyny mogą wystartować i rozwijać się w branży IT. Inspiruje ludzi do realizowania własnych marzeń. Wolny czas spędza na macie trenując krav magę i podnosząc sztangi na crossficie.

Znajdź mnie na Linkedin

Ewelina Wołoszyn

Ewelina Wołoszyn

WiT Kraków / Przedsiębiorca

Przedsiębiorca, konsultant Public Relations, twórca projektów o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Zorganizowała Challenge Cup – polską edycję międzynarodowego konkursu dla startupów, realizowanego w 45 krajach na świecie. Buduje software house Lonsley, który zajmuje się Machine Learning. Zaangażowana w organizowanie wydarzeń wspierających przedsiębiorczość i innowacje – od kilku lat organizuje Startup Sprinty – trzydniowe wydarzenia w trakcie których w interdyscyplinarnych grupach weryfikuje się idee biznesowe/ prowadzoną działalność pod przewodnictwem praktyków biznesu. Twórca MEDmeetsTECH – ogólnopolskiej konferencji przypominającej wystąpienia TEDx – w temacie przełomowych idei wynikających z połączenia medycyny i technologii. Aktywista społeczny – koordynowała pracę związaną z promocją i organizacją m.in. TEDxKazimierz, organizuje i rozwija Women in Technology w Krakowie. Stworzyła Tech Leaders program mentorski dla kobiet w IT – ogólnopolskiej platformy wymiany wiedzy – skierowanej dla kobiet, które chcą założyć własną firmę/startup oraz tych wspinających się po szczeblach kariery jako zatrudnione osoby.

Znajdź mnie na Linkedin / lonsley.com

avatar-kolko-ewelina-lakoma

Ewelina Łakoma

WiT Kraków / Organizator wydarzeń

Na codzień pracuje w firmie email marketingu FreshMail w zespole eventów. Poza pracą działa w Women in Technology przy organizacji meetupów, wydarzeń, programów mentorskich i innych projektów.  Wcześniej pracowała przy organizacji wydarzeń w dwóch agencjach eventowych. W kilku słowach – kocha tworzyć eventy. W czasie wolnym lubi szyć na maszynie, uczyć się języków i poznawać nowych ludzi.

Katowice

Ula Mitas

Ula Mitas

WiT Silesia / Projektantka graficzna / Ux Designer

Studentka w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, projektantka graficzna, organizatorka w śląskim oddziale Women in Technology oraz współorganizatorka śląskiego hackathonu HackSilesia. Entuzjastka wykładów TED Talks, informacji wizualnej i projektowania piktogramów.

Znajdź mnie na Linkedin / https://issuu.com/urszulamitas/docs/urszula-mitas_portfolio / https://ulamitas.wordpress.com/

avatar-kolko-ala-skalna

Ala Skalna

WiT Silesia / Projektantka graficzna / UX Designer

Zdradziła wzornictwo przemysłowe dla projektowania graficznego ;) a UX-ową pasję stara się przekuwać w dobre projekty. Od ponad 10 lat tworzy dla znanych i mniej znanych marek i naprawdę lubi swoją pracę :). Typ wiecznej studentki ;) „Codziennie uzmysławiam sobie ogrom mojej niewiedzy, co daje mi kopa, by eksplorować obszary dotychczas nieznane. Zawsze interesowało mnie „jak to działa”, a pytanie „po co” – pozostanie tym kluczowym. Cenię dobrą typografię, uczciwe relacje międzyludzkie i wierzę, że mniej znaczy więcej”.
W wolnym czasie włóczy się z plecakiem, najlepiej z dobrą muzyką na uszach :)

avatar-kolko-marta-kowalska

Marta Kowalska

WiT Silesia / Sales and Marketing Manager, Digital Marketing Manager

Doktorantka filozofii na Uniwersytecie Śląskim. Naukowo, zawodowo i prywatnie zafascynowana Internetem jako zjawiskiem, jego wpływem na współczesne społeczeństwa i możliwościami jakie daje. Całe życie zawodowe związała z branżą IT zajmując się sprzedażą i szeroko rozumianym marketingiem internetowym.
Zaangażowana w różnorodne projekty marketingowe, w ramach których zajmuje się marketingiem produktowym, badaniami rynku, mediami społecznościowymi, SEO/SEM czy organizacją event’ów. Jako copywriter stworzyła nieskończoną ilość treści do wszystkich możliwych rodzajów materiałów marketingowych i nie jest tym zmęczona.
Stawia na rozwój osobisty. Ceni możliwość poznawania nowych technologii (obecnie oczarowana programowaniem w Ruby on Rails) i inspirujących ludzi i to właśnie dlatego zaangażowała się w działania WiT Silesia.
W wolnym czasie uprawia wspinaczkę i jazdę szybką na rolkach. Prowadzi bloga. Od ponad roku próbuje skończyć Wiedźmina 3 (typ gracza-eksploratora).

Znajdź mnie na Linkedin / advertangle.com

Poznań

Agnieszka Leszczyńska

Agnieszka Leszczyńska-Pietkiewicz

WiT Poznań / IT Project Manager

IT Project Manager, z wielką pasją dla UX.
Ma podejście interdyscyplinarne i do kariery i codziennego życia.
Od zawsze lubiła łączyć kilka dziedzin jednocześnie: na studiach z kognitywistyki (Cognitive Science) neuronaukę , psychologię i programowanie – robiąc badania EEG w Niemczech, a nawet jeszcze dawniej – będąc w klasach i mat-fiz i biol-chem. Przez wiele lat hiperaktywna w wielu organizacjach studenckich – tworząc eventy kulturalne i branżowe i w Poznaniu i w Niemczech. Teraz – realizuje chęć utworzenia branżowego networkingu – Women in Technology w Poznaniu.

Warszawa

Magda Bryll

Marta Wiktoria Bryll

WiT Warszawa / Freelancerka

Freelancerka pracująca jako copywriter i tłumacz z języka angielskiego. Z wykształcenia historyk sztuki. W świecie technologii pojawiła się nieco przypadkiem, jednak szybko przerodziło się to w pasję którą realizuje organizując spotkania Women in Technology w Warszawie. Wolontariat jako organizatorka podjęła ponieważ wierzy, że warto budować społeczności dzielące się wiedzą i wspierające się w dążeniu do celów, a przy okazji ma możliwość realizacji swoich umiejętności marketingowych oraz organizatorskich. Daje jej to też motywację do własnej nauki :) Prywatnie spędza większość czasu podróżując, pisząc, lub zajmując się zwierzętami.

Znajdź mnie na Linkedin

Agata Malec

Agata Malec-Sromek

WiT Warszawa / Fronend developer

Fronend developer i wykładowca w Coders Lab, programistka, która zna się również na grafice.

Znajdź mnie na Linkedin / weemto.com

Wrocław

Sylwia Robak

Sylwia Robak

WiT Wrocław / studentka

Współorganizuję wrocławskie spotkania Women in Technology od października 2014r., ale ze spotkaniami Women in Technology we Wrocławiu związana jako uczestniczka od maja 2013r.. Programuję w Ruby on Rails. Wcześniej uczestniczka Rails Girls we Wrocławiu (marzec 2013r.), w październiku 2014r. uczyłam inne kobiety programowania podczas Rails Girls Silesia w Gliwicach. Moje zainteresowania to język niemiecki i nowe technologie. Lubię poznawać nowych ludzi i dzielić się wiedzą. W wolnym czasie jeżdżę na konferencje i spotkania informatyczne (m.in. spotkania Women in Technology w innych miastach) oraz w góry. Jestem zwolenniczką nauki programowania dla dzieci. Dlatego działam w RoboCap.pl. Pierwszą stronę internetową stworzyłam w wieku 12 lat (strona internetowa szkoły na potrzeby zajęć z informatyki).

Znajdź mnie na Twiterze

Edyta Prozorowska

Edyta Prozorowska

WiT Wrocław / Project manager, Kierownik działu finansów

Skończyłam zarządzanie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i politologię na Uniwersytecie Wrocławskim. Każdy z tych kierunków dał mi inną perspektywę patrzenia na świat. Obecnie pracuję jako kierownik działu finansów i project manager, dzięki czemu w pełni realizuję się zawodowo. Co najbardziej lubię w swojej pracy? Ciągłe zmiany przynoszące nowe wyzwania. Często zdarza mi się funkcjonować na styku z obszarem IT, dlatego, żeby współpraca była owocnie musiałam nauczyć się rozumieć świat technologii i ludzi, którzy się nią zajmują. Tak właśnie znalazłam się w WiT (pomijając fakt, że na pierwsze swoje spotkanie trafiłam absolutnie przypadkowo i nie bałabym się użyć słowa, że było to przeznaczenie;)) Poza pracą jestem miłośniczką aktywności fizycznej, molem książkowym oraz entuzjastką planowania i organizacji czasu własnego (i innych).

Znajdź mnie na Linkedin

Kamila Tatarynowicz

Kamila Tatarynowicz

WiT Wrocław / studentka/ QA/ Specjalistka d.s niemożliwych

Do Women in Technology dołączyła w październiku 2014. Zawodowo oraz z zamiłowania inżynier jakości oprogramowania. Jej hobby to wycieczki górskie, jest dumną zdobywczynią trzytysięcznika i planuje wspinać się jeszcze wyżej.
Uwielbia gry terenowe i stara się by grudniowe spotkania wrocławskiego WiT’u były z nimi związane.

Znajdź mnie na Linkedin

Lublin

Iwona Gieruszczak

Iwona Gieruszczak

WiT Lublin / Business Solutions Manager

Na co dzień pracuje w firmie IT, jest kierownikiem zespołu. Zajmuje się doradztwem biznesowym w zakresie rozwiązań IT. Próbowała programować, ale to nie było to … Lubi wymyślać „rozwiązania pod klucz” i o nich opowiadać. Wiąże się to z pogłębianiem wiedzy o dostępnych technologiach i narzędziach informatycznych, dzięki którym można wytworzyć pożądany zintegrowany system, ale to nie wszystko. Z wytwarzaniem systemu związane jest zarządzanie projektem informatycznym, czyli obszar, bez którego system nie powstanie. W tej dziedzinie zawartych jest sporo zagadnień wartych uwagi, można też zabrnąć w jeden ciekawy dla siebie zakątek wiedzy, np. ryzyko projektowe.

Po godzinach: Fotografia – to sztuka patrzenia, czasem tworzenie iluzji obiektywie. Z drugiej strony – zacisze dla duszy. Można oddać się temu bez reszty …
Obowiązkowa wycieczka w góry – bo można spojrzeć na świat z dystansu
Muzyka – z pogranicza bluesa, rocka, metalu – ulubiona, towarzyszy wszędzie

Agnieszka Cieplak

Agnieszka Cieplak

WiT Lublin / Administratorka w Data Center

Na co dzień zajmuje się administracją SQL Server. Liderka lokalnej grupy Stowarzyszenia Użytkowników SQL Server. Informatyką pasjonuje się od dziecka, ukończyła liceum w klasie o profilu informatycznym i kierunek studiów również związany z informatyką. W swoim życiu zawodowym pracowała jako trenerka systemów linuksowych oraz informatyk śledczy. Lubi poznawać nowe technologie i ciekawych ludzi. W wolnym czasie biega (nie za szybko), czyta książki (ogólnie pojęta fantastyka), ogląda filmy i seriale (fanka uniwersum Marvela), śpiewa i tańczy (co się nawinie), jeździ na hulajnodze, słucha muzyki i jak się da, to podróżuje.

Gdańsk

avatar-kolko-agata-bublewicz

Agata Bublewicz

WiT Gdańsk / Programistka

Absolwentka Politechniki Koszalińskiej na kierunku Informatyka. Organizatorka warsztatów PyCode Carrots Koszalin w Geek Girls Carrots oraz od niedawna organizatorka w Gdańskim oddziale Women in Technology, redaktorka, programistka oraz blogerka. Działa również w Stowarzyszeniu Polskiej Grupy Użytkowników Pythona, obejmuje tam stanowisko prezesa.

Zainteresowaniami Agaty są nowe technologie o czym zresztą pisuje na OSWorld.pl jak i social media, prowadzenie profilów społecznościowych sprawia Agacie wielką przyjemność.

W wolnym czasie wędkuje, gotuje, jeździ na konferencje programistyczne, czyta książki oraz ogląda seriale. Jak sama mówi chce zmieniać świat i walczy o kobiety w branży IT. Pragnie również inspirować je do przebranżowienia się, udowodniając, że kobiety są świetnymi specjalistkami.

Znajdź mnie na Linkedin/Znajdź mnie na Twitterze/Blog

Łódź

avatar-kolko-daria-woznicka

Daria Woźnicka

WiT Łódź / programistka RoR & JS

Na codzień tworzy aplikacje internetowe w software housie BinarApps, głównie w Ruby on Rails i Javascripcie. Po godzinach organizuje koncerty muzyczne. Absolwentka Politechniki Łódzkiej na kierunku Informatyka oraz studentka Akademii Menadżerów Muzycznych. Koordynator łódzkiej części grupy Women In Technology.

avatar-kolko-adrianna-bielak

Adrianna Bielak

WiT Łódź / programistka gier Unity & Unreal

Na codzień zajmuje się kodzeniem gier w firmie TEYON oraz tańcem i choreografią w Grupie OFF Harnam oraz ZTL Harnam. Jest absolwentką Politechniki Łódzkiej na kierunku informatyka, a także Akademii Muzycznej. Obie te pasje łączy zajmując się „po godzinach” technologią VR oraz Motion Capture.

Zapraszamy do grupy na Facebooku