Relacje, Spotkania, Spotkania Warszawa, 09.06.2019

Pierwsze kroki w karierze IT: LinkedIn – wykorzystaj potencjał sieci!

Spotkanie “Pierwsze kroki w karierze IT: LinkedIn – wykorzystaj potencjał sieci” już za nami. Naszym gościem był Bartek Ziemiański – strateg komunikacji IT w Sharebee.

Your Network is your “Net worth”

Na początku Bartek opowiedział, jak ważne są kompetencje cyfrowe oraz obecność w sieci. Każdy z nas jest marką na rynku pracy i może pozycjonować siebie poprzez porady eksperckie, opinie i rekomendacje.

“Content is King”

LinkedIn jest określany mianem portalu profesjonalistów. Według raportu Digital Trust 2018 treści, które zostaną tam umieszczone, budują największe zaufanie. Zaangażowanie na portalu jest niewielkie, aczkolwiek z roku na rok rośnie. Regularnie, czyli dwa razy na tydzień, treści udostępnia tylko 1% użytkowników. „Niewiele więc trzeba, aby wybić się z tłumu” – mówił Bartek.

Sekundy decydują o tym, czy jesteś “Hot or not”

Moc platformy LinkedIn tkwi w tym, że wykorzystywana jest do weryfikacji kandydatów. Bartek zdradził nam sekret, jak stworzyć interesujący profil na portalu, aby zainteresować potencjalnych pracodawców. Wytłumaczył działanie algorytmów pozycjonujących wyniki wyszukiwania oraz polecania kandydata rekruterom. Pierwsze wrażenie możesz zrobić tylko raz, dlatego dobry profil pozwala na skuteczne pozyskanie kontaktów biznesowych.

Spotkanie zakończyło się networkingiem w pięknej i niezwykle klimatycznej przestrzeni Solutions Rent. Wszyscy mogliśmy wyjść bogatsi nie tylko w sieć nowych kontaktów, ale i moc inspirujących historii kobiet wchodzących w świat technologii.

Autor: Agnieszka Wypich

Partnerzy wydarzenia: 

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera