Artykuły, Kobiety w IT, 28.04.2018

Podsumowanie trzeciej edycji Tech Leaders w Polsce

Już ponad miesiąc temu zakończyliśmy trzecią edycję programu mentorskiego Tech Leaders w Polsce.

Czas na krótkie podsumowanie! 🙂 

Pod koniec listopada 2017 wszystko było przygotowane, co dla nas, organizatorek Tech Leaders oznaczało… wypuszczamy aplikację na mentee programu. Jakie było nasze zdziwienie i zadowolenie, kiedy po zakończeniu terminu wysłania aplikacji zobaczyłyśmy aż ponad 800 zgłoszeń z całego świata. 

Program mentorski się rozrasta i z roku na rok jest coraz więcej dostępnych miejsc. W trzeciej edycji programu wzięło udział 81 mentorów, co oznacza, że tylko (a może aż ;)) 81 mentee mogło wziąć udział w programie. 

Mentorzy mieli niesamowicie trudny orzech do zgryzienia. Otrzymali wiele aplikacji od bardzo zmotywowanych, gotowych do pracy i ciekawych nowych technologii dziewczyn. Każdy z nich musiał wybrać jedną uczestniczkę. 

Udało się! 

81 dziewczyn zostało przyjętych do programu Tech Leaders. Od tego momentu mogły się spotykać z mentorem/ mentorką minimum raz na dwa tygodnie. 

Każda z nich miała okazję współpracować z ekspertami w danej dziedzinie. Czym zajmowali się mentorzy? Machine Learning, Agile, programowanie, User Experience, Marketing i inne. 

Grudzień, styczeń, luty, marzec

Cztery pełne miesiące pracy z mentorem i szkolenie swoich umiejętności. Uczestniczki trzeciej edycji Tech Leaders miały okazję realizować ciekawe projekty, tworzyć interesujące aplikacje i strony www czy programować niezwykłe rzeczy. 

Nie tylko praca 

Niejedna uczestniczka mówi, że to był trudny okres, pełen wyzwań, jednak wspomina też ten czas jako dobrą zabawę i ciekawy sposób na rozwój. Część z uczestniczek mogła spotykać się z mentorami na żywo. Nie wszystkie uczestniczki miały taką możliwość. Ale, ale… od czego mamy Skype, Hangout czy Messanger? 

W tym roku padł chyba rekord odległości!

Wydarzenia towarzyszące

Aby urozmaicić program Tech Leaders, tworzyłyśmy ciekawe szkolenia dla wszystkich uczestniczek (w tym roku nawet dla wszystkich dziewczyn, które zgłosiły się do programu :)). Pierwszym wydarzeniem był warsztat „Agile od początku”,  gdzie dziewczyny podczas teorii mogły dowiedzieć się czegoś o Agile, a dalej podczas warsztatów zrozumieć lepiej omawiane zagadnienia. Miejsca na szkolenie rozeszły się dosłownie… w trzy minuty! Dokładnie tak samo było z drugimi warsztatami „JavaScript od początku”. 

Co więcej, zawsze program mentorski rozpoczynamy wydarzeniem otwierajacym gdzie zarówno mentorzy jak i uczestniczki mają okazję wysłuchać inspirujących prelekcji i poznać się nawzajem, oraz wydarzeniem kończącym gdzie z wielkimi uświechami na twarzy możemy podsumować udział uczestniczek w programie i porozmawiać o sukcesach dziewczyn. 

Tech Leaders otwarcie

Mamy to! Filmik z wydarzenia, które oficjalnie otworzyło Tech Leaders. Dziękujemy http://www.mymedia.com.pl/ za realizację ???

Opublikowany przez Tech Leaders Polska Sobota, 9 grudnia 2017

 

Program się rozrasta 

Widzimy, że program mentorski działa, coraz więcej osób chce wziąć w nim udział i informacja o programie rozchodzi się na cały świat. Dlatego, wychodzimy z Tech Leaders na inne kontynenty, do innych krajów. Aktualnie trwa pierwszy program mentorski w Rosji i pracujemy na uruchomieniem pierwszych edycji w kolejnych krajach. Czeka nas dużo pracy, ale kiedy widzimy jakie efekty przynosi program… to co tu dużo mówić – po prostu nam się chce 😉 

Trzymajcie za nas kciuki!

Organizatorki trzeciej edycji,

Anna Szwiec, Ewelina Łakoma, Ewelina Wołoszyn, Natalia Stanko, Aleksandra Majchrzak i Anna Gierek

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera