Artykuły, Kobiety w IT, 15.06.2017

Program mentorski Tech Leaders oczami mentee i mentorki, zobacz jak zmieniła się perspektywa Karoliny

13935177_1811364222416373_5619294641399065278_n

fot. Piotr Mleczko

O programie Tech Leaders mogę wypowiedzieć się z dwóch perspektyw – mentee i mentora. Podczas pierwszej edycji, zakwalifikowałam się do programu jako osoba mentorowana.

Przez kilka miesięcy miałam okazję spotykać się z człowiekiem, który w pewnym stopniu przeszedł drogę, którą ja podążam. Była to niesamowita okazja do wymiany doświadczeń, uczenia się na czyichś błędach i czerpania inspiracji z działań bardziej doświadczonej osoby. Wspaniałe jest to, że do dzisiaj mam kontakt ze swoim mentorem, zdarza nam się nawet współpracować przy różnych wydarzeniach.

W kolejnej edycji miałam przyjemność zostać zaproszoną do uczestnictwa już jako mentor. Ta zmiana perspektywy pokazała mi, iż tak naprawdę program mentoringowy jest wymianą dwustronną. Obydwie osoby uczą się od siebie wzajemnie, zadają sobie pytania skłaniające je do myślenia. Największą satysfakcję dała mi świadomość tego, iż mogę komuś realnie pomóc w realizacji jego działań.

Moim zdaniem, najważniejszym elementem Tech Leaders są ludzie. Podczas obydwu edycji miałam okazję poznać dziesiątki inspirujących osób, co w późniejszym okresie zaowocowało wspólnie realizowanymi projektami. Bardzo dobrym pomysłem jest to, iż podczas zarówno spotkania otwierającego jak i zamykającego program, jest okazja do networkingu z innymi uczestnikami. Daje to możliwość nawiązania nowych kontaktów i poznania innych osób, które również są otwarte na to, by nam pomóc. Do wielkich zalet projektu należy zaliczyć fakt, iż można spotkać tutaj ludzi z całej Polski i nie tylko.

Bardzo cieszy mnie, że w naszym kraju powstaje coraz więcej programów podobnych Tech Leaders. Jest to duża okazja do samorozwoju i pogłębiania swojej samoświadomości. Osobiście najważniejszych rzeczy w swoim życiu nauczyłam się od innych ludzi, dlatego gorąco polecam ten program wszystkim, którzy chcą nieustannie się rozwijać i przebywać z osobami, które mogą im w tym pomóc.

Karolina Wojtas

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera