Artykuły, Kobiety w IT, 03.06.2017

Program mentorski w IT? Przecież ja nic nie wiem o IT, pomyślałam i kliknęłam “Wyślij aplikację”.

foto

Program mentorski w IT? Przecież ja nic nie wiem o IT, pomyślałam i kliknęłam “Wyślij aplikację”. Tak zaczęła się moja przygoda z Tech Leaders. Kiedy aplikowałam do programu, miałam bardzo dużo wątpliwości, bo jak wspomniałam, nie miałam żadnego doświadczenia z pracą w IT. Ostatecznie stwierdziłam, że jeżeli program nie jest dla mnie to nie ja o tym zadecyduję, a organizatorki… no i dostałam się do Tech Leaders :).

Jak się okazuje praca w IT i technologiach to nie tylko programowanie. Może to być PM, marketing, user experience i wiele innych dziedzin, o których nie miałam wcześniej pojęcia. Podczas programu mentorskiego miałam okazję pracować z Eweliną Chorobą, ekspertką w zakresie marketingu i mediów społecznościowych. Spotkania raz na dwa tygodnie, minimum jedna godzina. Takie są założenia programu, jednak jak już rozmawiałyśmy, to zawsze zabierało nam to kilka godzin. Ewelina miała sporo do przekazania, a ja cieszyłam się, że mogę mogę czerpać od niej tak dużo wiedzy. Praca z mentorem to wiele pytań, wyjście ze strefy komfortu, nauka nowych rzeczy i chęć rozwoju. W programie otaczasz się nie tylko świetnymi ekspertami, ale i uczestniczkami, które możesz osobiście poznać podczas organizowanych w ramach programu Tech Leaders wydarzeń. Tech Leaders dla mnie to cztery miesiące fajnej pracy. Pracy, której polecam każdemu. Mentorzy w programie są ekspertami w swoich dziedzinach, a Ty masz okazję się od nich wiele nauczyć.

Program mentorski się kończył, a ja chciałam działać dalej. Wpadł mi do głowy pomysł, że przecież jak ktoś mi pomógł w rozwoju, to ja też chcę innym pomóc i robić to samo co organizatorki Tech Leaders, czyli dziewczyny z Women in Technology. Dołączyłam więc do krakowskiego zespołu Women in Technology i teraz poznaję program mentorski od tej drugiej strony- strony organizatorki. W 2017 roku chcemy aby Tech Leaders był na każdym kontynencie, więc teraz dajemy czadu i pracujemy nad światowymi edycjami. Brzmi jak wyzwanie, prawda? Poszukiwanie partnerów, nawiązywanie współpracy, kontakt z mentorami i uczestniczkami…pracy jest dużo!

Nie pytaj się “ Czy warto aplikować do programu mentorskiego?”, pytaj się “Do kiedy trzeba wysłać aplikację?!” 🙂

W razie pytań, pisz śmiało- elakoma@womenintechnology.pl

Ewelina Łakoma

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera