Konferencje, Spotkania Kraków, Wydarzenia, 15.05.2017

Programiści z całego świata chwalą Kraków. Za co? – relacja z CodeEurope Kraków

“Kraków, byłeś wspaniały jak zawsze!”, “Bardzo przyjemnie było poprowadzić wykład w Krakowie, do zobaczenia wkrótce!”, “To największa konferencja, na jakiej kiedykolwiek występowałem” – na Twitterze pojawiło się kilkadziesiąt pozytywnych wpisów na temat Krakowa. Programiści z największych firm IT z całego świata są pod wrażeniem miasta i poziomu organizowanych w Polsce konferencji. Czym jeszcze ujmujemy zagranicznych gości?

CodeEurope_4

Programiści, których tak bardzo ujął Kraków, przyjechali do Polski na Code Europe, największą konferencję programistyczną w kraju, ktorej partnerem była organizacja „Women in Technology”.
Wydarzenie nie bez przyczyny zorganizowano w mieście, które uznawane jest za kolebkę polskich startupów z branży IT.  Do Krakowa przybyło ponad 150 ekspertów z największych firm technologicznych, takich jak GitHub, Google, IBM, Intel, Microsoft, Netflix, Oracle, Spotify, Trivago i Uber. I ponad 3000 uczestników!

Programiści, którzy odwiedzili Kraków podczas wiosennej edycji konferencji Code Europe, byli pod wrażeniem pozytywnej, energetyzującej atmosfery, profesjonalnej organizacji, skali i  poziomu merytorycznego wydarzenia. Ujęła ich nasza lokalna kuchnia, niepowtarzalny urok miasta i otwartość ludzi.

Jeden z prelegentów, Dawid Pilato z Elastic, podróżuje po świecie z #elkie, pluszowym łosiem i dzieli się na Twitterze wspólnymi przeżyciami. “Elkie jest teraz w Krakowie, w Polsce na @code_europe i dobrze się bawi!” – napisał Dawid prosto ze spaceru po Bulwarach Wiślanych w Krakowie. Co jeszcze chwalili programiści z całego świata? Poniżej zebraliśmy przykładowe cytaty z Twittera:

  • “Kraków, byłeś wspaniały jak zawsze! Było świetnie, mam nadzieję, że do zobaczenia!” – Marcos Placona z Twilio.
  • “To największa konferencja, na jakiej kiedykolwiek występowałem” – Kenneth Christiansen z Intel.
  • “Dziękuję @code_europe za 150++ uczestników! Bardzo przyjemnie było poprowadzić wykład w Krakowie! Do zobaczenia wkrótce!” – Dawid Pilato z Elastic.
  • “Fantastycznie było wystąpić na @code_europe, świetne wydarzenie!” – Umar Nizamani z Sense Health.
  • “Gratulacje za świetną konferencję @code_europe! Świetna organizacja, dobry content i miła atmosfera. Tak dalej!” – Ricardo Brito z Futurice.

CodeEurope_Twitter_David_Pilato2

Po raz pierwszy w Polsce, właśnie w Krakowie, można było spotkać topowych programistów:

– Christian Heilmann: ekspert w dziedzinie HTML5 i open web, na co dzień kodujący @ Microsoft

– Mārtiņš Kalvāns: specjalista w obszarze big data, backend i przetwarzaniu w chmurze, obecnie realizuje się zawodowo jako Data Engineer @ Spotify

– Thomas James: ekspert od JavaScript, na co dzień Bluemix Developer Advocate @ IBM

– Kenneth Rohde Christiansen: pasjonat sztucznej inteligencji i internetu rzeczy, światowej sławy developer @ Intel

To dopiero początek. Tej wiosny, w maju, Code Europe odbędzie się jeszcze w Warszawie i we Wrocławiu.

Na Code Europe w każdej z lokalizacji zaplanowano ponad 50 warsztatów i prelekcji. Znajdą się wśród nich ciekawe i przydatne zajęcia praktyczne dla programistów pracujących w JavaScript, Java i PHP, czy twórców aplikacji na Androida, iOS lub Swifta. A także ci, którzy na co dzień pracują jako specjaliści od baz danych i analitycy. To okazja do zdobycia unikalnej wiedzy i spotkania w jednym dniu aż 150 ekspertów z najbardziej innowacyjnych firm IT: GitHub, Google, IBM, Intel, Microsoft, Netflix, Oracle, Spotify, Trivago i Uber.

Code Europe to także przestrzeń do profesjonalnej wymiany doświadczeń, okazja do networkingu z topowymi programistami i pracownikami znanych firm. Podczas niezobowiązujących rozmów w kuluarach uczestnicy poznają możliwości rozwoju i metody pracy w najbardziej atrakcyjnych firmach technologicznych. Na wiosenną edycję konferencji zgłosiło się już 150 wystawców z branży IT, a wśród nich liderzy: Dassault Systemes, G2A, IGT, Motorola Solutions, Sage, Samsung, Scaleworks, StepStone Services.

Organizatorem konferencji programistycznej Code Europe jest Grupa Absolvent.pl. To już druga edycja Code Europe. W pierwszej wzięło udział ponad 9000 osób.

Sprawdź agendę Code Europe: https://www.codeeurope.pl/en

Kiedy i gdzie zapraszamy?

  • Wrocław, 23 maja, Hala Stulecia
  • Warszawa, 25 maja, PGE Narodowy

Partner technologiczny: Motorola Solutions, Sage

Clean Code Partner: Dassault Systemes, G2A, IGT, Samsung, Scaleworks, StepStone Services

Mecenasi: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Marszałek województwa małopolskiego, Marszałek województwa mazowieckiego, Partnerstwo Miasta Krakowa, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej

Partnerzy medialni: Gadżetomania, PC Format, Komputer Świat, 4programmers.net

Patroni medialni: bulldogjob.pl, crossweb.pl, decyzje-it.pl, di.com.pl, dotnetomaniak.pl, gomobi.pl, ictprofessional.pl, krakow.pl, kreatorzy.eu, linux-magazine.pl, mobirank.pl, osnews.pl, pcfoster.pl, pixel-magazine.com, programistamag.pl, sekurak.pl, startupacademy.pl, thinkapple.pl, virtual-it.pl, womenintechnology.pl

Bilety do pobrania na: https://www.codeeurope.pl/en

 

Organizator Code Europe: portal www.absolvent.pl

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera