Partnerzy, Relacje, 20.03.2018

Programowanie funkcyjne, czyli jak było na Lambda Days 2018.

Programowanie funkcyjne zyskuje ostatnio dużą popularność. Społeczności pasjonaltów Haskela, Erlanga, Scali, Cloujure rosną siłę. Wydarzeniem kumulującym wymianę wiedzy, inspiracje, nowe rozwiązania było Lambda Days 2018.
To już piąta edycja tej konferencji, której w tym roku mieliśmy przyjemność patronować.

Lambda Days to jedyne w swoim rodzaju doświadczenie w świecie funkcjonalnym, eksplozja entuzjazmu i talentu funkcjonalnej społeczności, która przenosi się do świata programowania.

W tym roku udział w konferencji wzięło ponad 500 osób , mieliśmy okazję wysłuchać 43 speakerów  w ciągu 2 dni i afterparty pomiędzy, sprzyjające owocnemu networkingowi i wymianie wiedzy i doświadczeń.

Czym właściwie jest programowanie funkcyjne?  To filozofia i metodyka programowania, w której funkcje należą do wartości podstawowych, a nacisk kładzie się na wartościowanie funkcji, a nie na wykonywanie poleceń.
Bardzo inspirujący i wyjaśniający wiele aspektów programowania funkcyjnego był wykład Philipa Wadlera, otwierający konferencję – Categories for the Working Hacker.

Konferencja obejmowała trzy różne ścieżki, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie, nie zabrakło prelekcji dotyczących Haskella, Eliksira, F#, Erlanga, Luny, Javascript i bardzo rozwijającego się ostatnio tematu ML/AI.

Wybrane prelekcje są dostępne na kanale youtube. Gorąco Wam je polecamy, jeżeli interesujecie się tematyką programowania funkcyjnego lub jeżeli chcecie zacząć zgłębiać te obszary.

Naszym zdaniem jest to jedna z fajniejszych i lepszych konferencji na jakich ostatnio byliśmy i szczerze polecamy zainteresowanie się Lambda Days.

Do zobaczenia za rok!

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera