Relacje, 15.11.2019

Relacja z Advanced Threat Summit

Relacja z Advanced Threat Summit

W dniach 13-14 listopada 2019 roku odbyła się kolejna edycja konferencji Advanced Threat Summit. Tematem przewodnim była „Chmura dla cyberbezpieczeństwa i bezpieczeństwo chmury”. Wydarzenie odbyło się w Hotelu Marriott w Warszawie.

W pierwszym dniu naprawdę dużo się działo – sesja plenarna z udziałem międzynarodowych prelegentów, następnie trzy sesje równoległe (Architektura i narzędzia cyberbezpieczeństwa, Bezpieczeństwo w chmurze oraz Nowe i inspirujące – bezpieczeństwo w dobie zmian, transformacji i doskonalenia). Po lunchu przyszedł czas na trzy sesje dyskusji roundtables. Było o czym rozmawiać – podczas każdej sesji uczestnicy mogli wybrać 1 z 11 tematów i podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi zainteresowanymi oraz ekspertem prowadzącym. Ostatnią częścią była prezentacja i dyskusja panelowa dot. zachęcenia kobiet do pracy w cyberbezpieczeństwie. Po niej nadszedł czas na wieczorną imprezę integracyjną 😉

 

 

Drugi dzień upłynął pod znakiem warsztatów. Dotyczyły one zarówno tematów mocno technologicznych, ale też „miękkich”. W tym samym czasie odbyło się również specjalne spotkanie Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Cyfryzacji poświęcone cyberbezpieczeństwu publicznemu. Następnie na uczestników czekała kolejna sesja plenarna, poruszająca tematy związane z chmurą oraz komunikacją 5G. Po lunchu odbyła się ostatnia część konferencji, jaką była dyskusja panelowa w formule inspirowanej formatem debaty oxfordzkiej. Zespoły składające się ze specjalistów CSO/CISO dyskutowały na główny temat konferencji: „Czy już wkrótce firmy będą musiały się tłumaczyć, dlaczego przechowują dane we własnych środowiskach IT a nie w chmurze?”

Prezentacje i warsztaty to nie jedyne elementy konferencji. Na uczestników czekały również stoiska firmowe, na których można było porozmawiać z ich przedstawicielami i zapoznać z ich rozwiązaniami i produktami (nie tylko technicznymi, patrz: lody od T-Mobile ;)). Kolejną, nieodłączną częścią wydarzeń jest networking – o przestrzeń do rozmów również zadbano.

To były dwa intensywne dni obfitujące w poszerzanie wiedzy, dyskusji i nawiązywanie kontaktów. Ogromne brawa dla organizatorów konferencji – grupy Evention. Wszystko było przygotowane na najwyższym poziomie i robiło wrażenie, a nasza współpraca była przyjemnością! 🙂

Osoby związane z cyberbezpieczeństwem zachęcamy do śledzenia profilu „Cybersecurity przez cały rok: AT Summit – InfraSEC – CyberGOV – TechRisk” na LinkedIn, aby być na bieżąco z pozostałymi konferencjami organizowanym przez Evention.

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera