Relacje, 29.11.2019

Relacja z Big Data Technology Warsaw Summit

Relacja z Big Data Technology Warsaw Summit

Konferencja Big Data Technology Warsaw Summit odbyła się 27 lutego 2020 w Warszawie w hotelu Marriott, co stanowiło dobrą i łatwa do znalezienia lokalizację.

Była to już szósta edycja tej konferencji, a wszystkie poprzednie odniosły duży sukces i uzyskały pozytywne opinie uczestników. W tej edycji wystąpiło ponad 50 wspaniałych mówców pracujących z Big Data. Konferencja zgromadziła architektów oraz programistów baz danych, administratorów, inżynierów, analityków danych, a także właścicieli produktów i menedżerów IT. Miała ona zasięg międzynarodowy, wielu uczestników było z innych krajów i rynków np: IT, telekomunikacja, bankowość, finanse, ubezpieczenia, energia, media oraz sektor FMCG. 

 

Wydarzenie zostało podzielone na pięć głównych ścieżek: data science, data monetization, real-time stream processing, data engineering i cloud. Mieliśmy możliwość obejrzenia 27 ciekawych prezentacji. Niebanalnym elementem tego wydarzenia były tzw ‘round-table discussion’,  stoły przy których uczestnicy dyskutowali na różne tematy dzieląc się swoim doświadczeniem. Była to wspaniała okazja, aby poznać punkt widzenia innych osób. 

 

Konferencja rozpoczęła się od wystąpień strategicznych partnerów: Snowflake i ING Tech Poland. Thomas Scholz z firmy Snowflake opowiedział nam o wyzwaniach nowoczesnej analityki danych. Zwrócił naszą uwagę, że coraz więcej firm docenia wartość danych w celu optymalizacji swojej podstawowej działalności lub wkracza w nowe pola biznesowe. Przedstawił narzędzie swojej firmy, które zapewnia nam skalowalność, elastyczność i zasoby na żądanie. Drugie wystąpienie poprowadzili Marcin Brożek i Konrad Wypchło z ING omawiając jak globalnie obchodzą się z danymi z całego ING, jakie technologie dla modeli wykorzystują i jakie narzędzia uczenia maszynowego stosują.  W kolejnym wystąpieniu zaprezentowano nowe rozwiązania Cloudera dla środowiska chmury hybrydowej oraz dodanie integracji Apache Flink do CDP na podstawie własnych doświadczeń.

 

Kolejne wystąpienia były już podzielone na wspomniane wcześniej ścieżki. Wiele prezentacji pokazywało rzeczywiste przypadki zastosowania pewnych rozwiązań, jakie wyzwania i trudności się pojawiły, a także jakie wnioski z tego wyniknęły i co mogło zostać zrobione lepiej.  Bardzo interesujące były wystąpienie w ścieżce Data Engineering min. firmy DXC o autonomicznych samochodach oraz o platformie danych w firmie Bolt. 

 

 

W trakcie konferencji i przerw można było dowiedzieć się więcej o firmach, które miały przygotowane swoje stanowiska. Każdy chętnie odpowiadał na pytania i wymieniał się doświadczeniem. Mieliśmy także możliwość  skosztować trochę wirtualnej rzeczywistości i wypróbować symulator lotu i kolejki górskiej. 

 

Poza dużą dawka technicznej wiedzy odbyła się także wieczorna impreza dla uczestników, gdzie w mniej formalnej atmosferze mogliśmy zadać nurtujące nas pytania. 

 

Z niecierpliwością czekamy na kolejna edycję tego wydarzenia i zachęcamy wszystkich fanów Big Data do wzięcia w niej udziału.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera