Relacje, 16.04.2020

Relacja z webinarium „Etyczno-prawne aspekty sztucznej inteligencji”

Relacja z webinarium „Etyczno-prawne aspekty sztucznej inteligencji”

Dnia 15 kwietnia warszawski oddział Women in Technology Poland zorganizował webinarium poświęcone Etyczno-prawnym aspektom sztucznej inteligencji.

W spotkaniu wzięło udział ponad 50 osób zainteresowanych nowymi technologiami m.in. managerowie, product ownerzy i deweloperzy.

Podczas webinarium adw. Aleksandra Iskra przedstawiła szansy oraz obawy związane z korzystaniem AI. Wymieniła cechy godnej zaufania sztucznej inteligencji, jej ocenę, wymogi etyczne oraz metody techniczne i pozatechniczne jej realizacji. Ola w czasie swojego wystąpienia zweryfikowała, które zagadnienia z zakresu AI najbardziej ciekawią uczestników. Z przeprowadzonej ankiety wybrano ochronę prywatności i zarządzanie danymi. Na koniec prelegentka omówiła informacje zawarte w Białej Księdze Rozwoju Sztucznej Inteligencji opracowaną przez Komisję Europejską w bieżącym roku.

Dziękujemy wszystkim za udział oraz przyczynienie się do rozpowszechniania wiedzy o sztucznej inteligencji i jej etyczno-prawnych aspektach. Mamy nadzieję, że będziecie nam towarzyszyć w kolejnych planowanych wydarzeniach.

Autor: Paulina Kozak

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera