Spotkania, Spotkania Kraków, Wydarzenia, 18.06.2019

Safe Meeting #2

Women in Technology, NetEnt i Women Techmakers zapraszają na kolejny meetup poruszający tematykę IT Security. Zapraszamy wszystkich chętnych (Panie i Panów :)) – zarówno osoby mające doświadczenie, jak i zainteresowane tematyką.

Na Safe Meeting #2 posłuchacie jakie zagrożenia niesie ze sobą biometria i sztuczna inteligencja. Dowiecie się ile warta jest wasza tożsamość i dlaczego #10yearschallenge nie miało na celu jedynie wspomnień dawnych lat oraz jak wygląda kwestia moralności w sztucznej inteligencji.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale konieczne jest zapisanie się na meetup.comhttps://www.meetup.com/pl-PL/GDG-Krakow/events/262397987/ (prosimy o zapisywanie się prawdziwym imieniem i nazwiskiem w celu weryfikacji listy obecności!)
Zapisy ruszą 18.06 o godz. 19:00 i potrwają do 24.06 godz. 12:00 (lub do wyczerpania miejsc).
UWAGA! W przypadku zapisu i rezygnacji z udziału prosimy o dokonanie zmiany dot. uczestnictwa na wydarzeniu na meetup.com

Agenda:
18:00-18:10 Powitanie
18:10-18:40 Joanna Świebocka-Więk (AGH, UJ) „Jeśli coś jest za darmo, to Ty jesteś towarem. Ile jest warta nasza tożsamość?”
18:40-19:10 Joanna Misztal-Radecka (Ringier Axel Springer Polska) „Czy powinniśmy bać się sztucznej inteligencji?”
19:10-19:40 TBA
19:40-20:30 Networking

1. Joanna Świebocka-Więk (AGH, UJ)
Jej ogromną pasją jest biometria, czyli nauka o tym w jaki sposób wykorzystać ludzkie cechy wyglądu i zachowania, by móc rozpoznawać tożsamość, zarówno od strony informatycznej, jak i rosnącego potencjału jej zastosowań. Interesuje się też analizą i rozpoznawaniem obrazów, zwłaszcza obrazów medycznych i jest tak wielkim entuzjastą tego tematu, iż wszystkie prace dyplomowe, łącznie z pracą doktorską oparła o analizę zdjęć własnego mózgu.
Ukończyła dwa fakultety na Akademii Górniczo-Hutniczej: fizykę medyczną i informatykę stosowaną. Na tej samej uczelni obroniła również doktorat. W międzyczasie skończyła studia podyplomowe na specjalności Grafika komputerowa i multimedialna.
Obecnie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim i Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, prowadząc badania naukowe z zakresu zastosowania metod sztucznej inteligencji w procesie przetwarzania obrazów medycznych i biometrycznych….i oczywiście próbuje zarażać swoją pasją studentów.

2. Joanna Misztal-Radecka (Ringier Axel Springer Polska)
Tematyką sztucznej inteligencji interesuje się od czasu studiów. Od 2015 roku, pracując jako Data scientist w Ringier Axel Springer Polska, tworzy rozwiązania Machine Learning na dużą skalę, w szczególności na potrzeby personalizacji Onetu i innych serwisów internetowych. Zainteresowania związane z przetwarzaniem języka naturalnego i ML realizuje w pracy oraz w ramach doktoratu wdrożeniowego na AGH, przekładając pracę naukową na praktyczne zastosowania. Prywatnie uwielbia podróże i aktywny wypoczynek.

Chcesz zobaczyć jak było ostatnio?
https://www.facebook.com/events/1789709777800954/

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu mailowego krakow@womenintechnology.pl oraz do lokalnej grupy WiT Kraków.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera