Wydarzenia, 15.08.2015

SiriusCoding – a tak serio, o co chodzi?

SiriusCoding – a tak serio, o co chodzi?

Już jakiś czas temu udostępniałyśmy informację o katowickim hakatonie, który wspieramy. Na łamach Magazynu Programista ukazał się wyczerpujący wywiad z organizatorami, do którego lektury zapraszamy 😉 Tymczasem przybliżmy nieco temat imprezy.

Misja i zadania

Celem hakatonu jest skupienie w jednym miejscu programistów, którzy będą tworzyć rozwiązania implementacyjne związane tematycznie z motywem podróży galaktycznej.

Do zadań uczestników należeć będzie rozwiązywanie problemów algorytmicznych, implementacja własnych projektów, integracja z gotowymi rozwiązaniami oraz wyszukiwanie luk w zabezpieczeniach.

Główne zadanie to problem implementacyjny – do stworzenia będzie aplikacja kliencka, która wykorzystuje API wystawione przez nas. Oprócz tego dodatkowe punkty będzie można zdobyć rozwiązując mniejsze zadania poboczne (mniejsze nie znaczy łatwe). Zadania obejmą dziedziny takie jak algorytmika, security, big data, czy SQL. Zachęcam do udziału w hakatonie, tym bardziej, że postaraliśmy się o naprawdę ciekawe nagordy: vouchery na szkolenia o wartości do 5 tysięcy złotych na osobę; specjalistyczne książki; roczny hosting w chmurze do 1 tysiąca złotych; sprzęt elektroniczny i wiele innych. Warto śledzić naszego Facebooka, ponieważ tam na bieżąco informujemy co się u nas dzieje, kto dołączył do grona sponsorów i co będzie można wygrać” mówi Michał Orłowski, jeden z pomysłodawców imprezy.

Informacje dodatkowe:

Uczestnicy:
– 10 drużyn,
– skład 5 osobowy,
– znajomość serwisów RESTowych,
– co najmniej 2 letnie doświadczenie zawodowe

Zadania:
– wykorzystanie serwisów RESTowych w zadaniach związanych z algorytmiką, optymizacją, integracją i security,
– 1 zadanie główne, co najmniej 8 zadań pobocznych

Gdzie:
– siedziba firmy JCommerce SA:
Ul. T.Kościuszki 227
40-600 Katowice

Kiedy:
– 23 październik 2015
godz. 19:00-07:00

Udział w maratonie jest bezpłatny, a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody o wartości ponad 40 tyś. PLN. Rejestracji można dokonać przez stronę www.siriuscoding.pl
Nocne kodowanie umili uczestnikom wystawa „antyków” IT, zorganizowana przez Muzeum Historii Komputerów i Informatyki z Katowic.
Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa.

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera