Artykuły, Kobiety w IT, 15.06.2016

Tech Leaders – #10 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Mateuszem Stępniakiem

W programie Tech Leaders  brało udział około 50 mentorów głównie z Polski oraz kilku z różnych zakątków świata. Wybierając i zapraszając mentorów do programu braliśmy pod uwagę możliwość podwyższenia kompetencji technicznych poprzez uczestniczki. Dlatego także wybraliśmy Mateusza, który swoimi super mocami dzielił się z uczestniczką programu.

 

Braincode_mobi_Pozna._2015.91

Mateusz Stępniak 

Pasjonat nowych technologii – świetnie się czuje zarówno w rozwiązaniach back-end (mikro-usługi w technologiach java i node.js) jak i mobilnych (Android) oraz pomiędzy dwoma światami (REST API). W Allegro od 2010 roku czynnie wspiera rozwiązania mobilne. Aktywnie wspiera open source i technologiczne wydarzenia dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Co Ciebie inspiruje do działania?

Po pierwsze: uczucie, które towarzyszy osiągnięciu nawet najmniejszego celu. Stawiam sobie dużo mniejszych celów do osiągnięcia dzięki czemu bardzo często moje akumulatory się ładują. Wyznaczenia sobie dużych, trudnych celów jest dobre tylko wtedy, jeśli na jego realizację składa się wiele mniejszych celów, które są łatwiej osiągalne.

Dwa: ponieważ pracuję w IT, dużo przyjemności sprawia mi również fakt, że moje rozwiązania są wykorzystywane przez innych czyli w jakiś sposób „rozwiązuję” ich „problem”.

Trzy: bezpośrednia praca z ludźmi, którym mogę pomóc dzieląc się moja wiedzą i doświadczeniem obserwując jak osiągają swoje małe i duże „sukcesy”.

 

Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

Każda forma aktywności, która spowoduje oderwanie się od problemu, który ten „gorszy dzień” spowodował. Wtedy dla każdego coś miłego – basen w środku dnia? Dlaczego nie..Konsola i Dark Souls 3? Oczywiście! („jeszcze tylko ten jeden boss” albo „tylko odkryję kolejnego „bon’a”). Siłownia? Co kto lubi a spowoduje relaks dla duszy (i czasem wycisk dla ciała).

Dla hardkorowców: można się zmierzyć z problem „tu i teraz”.

 

Jaką radę dałbyś sobie lub innym osobom?

Róbcie to co lubicie, nie bójcie się podejmować ryzyka, wykorzystujcie fakt, że jesteście młodzi i macie energię do działania.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera