Artykuły, Kobiety w IT, 19.06.2016

Tech Leaders – #11 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Markiem Banaszakiem

Pomimo, że program mentorski Tech Leaders  dobiegł już końca, to masz okazję do inspiracji i uzyskania wiedzy od jego mentorów. Jednym z nich był Marek, który był bardzo zaangażowany w udział w programie. Posiada on bogate doświadczenie zawodowe, którego nie sposób było ominąć obojętnie. I dlatego Marek znalazł się w gronie mentorów Tech Leaders.

MarekBanaszak

Marek Banaszak 

Jestem pasjonatem nowych technologii z głową pełną pomysłów, które staram się wdrożyć w życie. W Allegro odpowiadam za rozwój naszej aplikacji na platformę Windows Phone. Specjalizuję się w programowaniu, ale poszerzam tą wiedzę także o aspekty związane z zarządzaniem projektami. Brałem wielokrotny udział w konkursie Microsoft Imagine, a dwukrotnie udało mi się stanąć na światowym podium. Staram się być obecny na różnych wydarzeniach technologicznych i jeśli jest ku temu okazja, to chętnie w roli prelegenta.

 

Co Ciebie inspiruje do działania?

Myślę, że największy wpływ na moje działanie ma wbudowana we mnie chęć tworzenia i wymyślania różnych rzeczy. W szczególności, tych związanych z technologiami. Proces twórczy to szereg wyzwań, najczęściej (przynajmniej dla mnie) związany z niewiedzą. „Jak coś działa, jakiej technologii użyć, a co jeśli itp..” Te pytania są wszechobecne, a znajdowanie na nie odpowiedzi sprawia mi przyjemność. Szczególnie, gdy coś wydaje się niemożliwe, a później okazuje się osiągalne.

 

Jak radzisz sobie z „gorszymi dniami’?

Wydaje mi się, że najczęściej spędzam gorszy czas grając w gry komputerowe – co wcale nie oznacza, że gram tylko wtedy gdy słabo się czuję. Mam kilka ulubionych tytułów, które podnoszą adrenalinę i są bardzo angażujące :). Czasami pochłaniają sporo mojego czasu ale tego typu forma rozrywki pozwala mi przejść przez ten gorszy czas.

 

Jaką radę dałbyś sobie lub innym osobom?

Wierzyć we własne możliwości i mieć w sobie tyle samozaparcia, żeby robić to co się chce – niekoniecznie zawsze to co się lubi. Mechanizm jest chyba prosty ale egzekwowanie go w codziennym życiu, to dopiero wyzwanie.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera