Artykuły, Kobiety w IT, 22.06.2016

Tech Leaders – #12 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Przemkiem Nowaczykiem

Program mentorski Tech Leaders dobiegł końca, ale masz okazję do inspiracji i zaczerpnięcia wiedzy jego mentorów. Starannie dobieraliśmy każdą osobę, która miała stać się częścią programu. Tak było również w przypadku Przemka. Dysponuje on bogatym doświadczeniem w branży IT i co najważniejsze potrafi się nim dzielić, zarażając swoją pasją całe otoczenie wokół. Poznaj Przemka i zobacz, jak odpowiadał na pytania które mu zadaliśmy.

 

PrzemoNowaczyk

Przemo Nowaczyk 

Full stack developer/software engineer. Zaczynał blisko 10 lat temu od rozproszonych systemów cache’owania danych, podróżując przez wszystkie warstwy aplikacji webowych, dziś tworzy rozwiązania dostępne bezpośrednio dla użytkowników. Przez ten czas mierzył się z takimi tematami jak przetwarzanie równoległe, skalowalne systemy rozproszone, multihoming, tls i content delivery czy aplikacje frontend’owe. Języki programowania to tylko sposób wyrażania siebie i idei (najczęściej programuje w c/c++, php, python, java). Stale poszukuje wiedzy i sposobów na efektywniejsze tworzenie oprogramowania. Prywatnie miłośnik motoryzacji, kina i pieszych wycieczek po górach.

 

Co Ciebie inspiruje do działania?

Z jednej strony są to na pewno efekty tego co robię. Jest to taka swoista spirala “zwrotów z inwestycji”. Wkładam w coś energię, żeby po osiągnięciu celu, dostać ją z powrotem, by móc podążać dalej. Z drugiej strony jest to zabawa i radocha z drogi którą pokonuje. Czasem sam cel nie jest tak spektakularny jak to czego się nauczę/dowiem po drodze.

 

Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

W takie dni szukam możliwie dużego skupienia, w tym pomaga mi muzyka. Dzielę swoje zadania na bardzo małe kawałeczki. Krok po kroku, mały sukces za kolejnym, udaje mi się osiągnąć coś większego. Zazwyczaj po kilku takich cyklach wpadam w rytm i zapominam o tym, że miał to być gorszy dzień.

 

Jaką radę dałbyś sobie lub innym osobom?

Wierzę że w każdym z nas drzemie ogromny potencjał do robienia niesamowitych rzeczy. Systematyczna praca, skupienie na celu i determinacja do pokonywania trudności sprawiają, że z potencjału tworzymy umiejętności i pomysły, a z ich połączenia konkretne osiągnięcia. Inwestujmy w siebie i swoje umiejętności, nie bójmy się próbować, a sukces będzie na wyciągnięcie ręki.

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera