Artykuły, Kobiety w IT, 29.06.2016

Tech Leaders – #15 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Bartoszem Ziółko

Bartosz został zaproszony do programu mentorskiego Tech Leaders, ponieważ posiada bardzo bogate doświadczenie na gruncie swojej kariery. Jest absolwentem programu TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanford. Zobacz, jak Bartosz odpowiadał na pytania.

 

AAEAAQAAAAAAAAbtAAAAJGZiMmM0NGM0LTE1ODUtNGIwMy1hYTBhLTk1N2QyMDQzYzNiNw

Bartosz Ziółko

Dr inż. Bartosz Ziółko ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja ze specjalizacją Systemy Telekomunikacyjne w 2004 roku. Pracę doktorską obronił na Wydziale Informatyki University of York. Od 1 października 2008 roku pracuje na AGH zajmując się rozpoznawaniem mowy, przetwarzaniem języka polskiego i silnikami audio do gier komputerowych. Jest członkiem IEEE i ISCA oraz absolwentem programu TOP 500 Innovators na Stanford University. Jest autorem i współautorem dwóch książek i przeszło 80 recenzowanych artykułów w czasopismach i materiałach konferencyjnych oraz rozdziałów w książkach. Jest współzałożycielem i prezesem spin-offu – Techmo sp. z o.o., wiceprzewodniczącym rady nadzorczej VoiceFinder sp. z o.o. oraz mentorem Orange Fab. W 2014 roku otrzymał na 3 lata stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na targach innowacji Innova 2014 w Brukseli otrzymał złoty medal. Zajmuje się także fotografią.

 

Co Ciebie inspiruje do działania?

Inspiruje się najbardziej obserwowaniem świata. Dlatego lubię dużo podróżować, poznawać wartościowych ludzi i spędzać z nimi czas. Mam wewnętrzne przekonanie, że bardzo ważne jest aby być w odpowiednim momencie z odpowiednimi osobami w odpowiednim miejscu.

 

Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

Raczej sobie nie radzę z gorszymi dniami. Dlatego ich bardzo unikam.

 

Jaką radę dałabyś sobie lub innym osobom?

Radzę wszystkim dużo myśleć i szybko działać.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera