Artykuły, Kobiety w IT, 06.07.2016

Tech Leaders – #17 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Ela Ustupska

Z końcem maja 2016 roku, zakończył się również program Tech Leaders. Mamy jednak przyjemność dać Ci szasnę zainspirowania się doświadczeniem mentorek i mentorów, którzy brali w nim udział.  Jedną z mentorek była Ela, jest nam szczególnie miło przedstawić ją – ponieważ jest jedną z organizatorem Women in technology w Katowicach. Ela posiada niezwykle cenne doświadczenie, które jest na wagę złota – sprzedaż. Poznaj Elę i zobacz, jak odpowiadała na pytania

 

56b8dbff0bf3d

Ela Ustupska 

Chcesz zbudować biznes i zacząć zarabiać? Ja tym właśnie się zajmuję: pomagam rozwijać firmy dzięki zwiększeniu sprzedaży i pozyskaniu nowych klienów. Jeśli nie potrafisz znaleźć klientów, których byłoby stać na twoje usługi, jeśli jesteś zmęczona ciągłym porównywaniem z konkurencją i narzucaniem Ci cen oraz zasad współpracy, jestem osobą, która pomoże Ci rozwiązać te problemy.

Przeszłam całą tę drogę, którą Ty musisz przejść – od etatowca i freelancerki po godzinach do partnera w spółce obsługującej firmy z UE, USA i Australii. Mierzyłam się ze wszystkimi problemami, których teraz doświadczasz Ty: z ograniczonym budżetem, problemami księgowymi, brakiem zaufania czy niesprawiedliwymi umowami. Cała ta droga nauczyła mnie, że w tym wszystkim chodzi po prostu o drugiego człowieka. Banery, kolory firmowe, piękny layout reklamy czy logo – to nie one sprzedają Twoje usługi. To Ty je sprzedajesz. A to oznacza, że nie wystarczy być świetną deweloperką czy projektantką. Musisz jeszcze nauczyć się sprzedawać. To ciężka droga, ale jakże ekscytująca!

 

Co Cię inspiruje do działania?

Wystarczy otoczyć się odpowiednimi ludźmi i pomysły same się pojawiają. Jeśli nie masz dobrego klimatu wokół siebie to można go stworzyć. Wyjść do ludzi, znaleźć nowych znajomych, odważyć się coś rozpocząć, a potem już samo leci 🙂 Jeśli chcesz coś zrobić to po prostu to zrób. Chciałam się nauczyć jazdy konnej, to znalazłam najbliższą stadninę i umówiłam się na pierwszą lekcję. A jeśli przeszkadza mi śmieć leżący na chodniku to go podnoszę i wrzucam do kosza, zamiast narzekać na bezczynność 'odpowiednich służb’. Siedzeniem w fotelu świata się nie zmieni.

 

Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

Idę na spacer lub ćwiczę zumbę. Tlen i endorfiny to klucz do lepszego humoru 🙂 A mając pełne baterie można się mierzyć z każdym problemem!

 

Jaką radę dałabyś sobie lub innym osobom?

“Spuść trochę pary, bo nie jesteś pępkiem wszechświata”. Można to zastosować do każdej sytuacji. W przypadku sukcesu pozwoli ci to nie popadać w megalomanię i zachować nieco pokory, dzięki czemu nie będziesz się zachowywać jak ważniak i dupek. W przypadku kłopotów zaś warto sobie uświadomić, że nie tylko ciebie spotykają przykrości. Każdy z nas ma za sobą mniejsze lub większe tragedie. Dzięki takiemu podejściu zauważasz, że po drugiej stronie jest taki sam człowiek jak ty. Łatwiej go zrozumieć, łatwiej się z nim dogadać. Ja osobiście stałam się bardziej otwarta, nauczyłam się cieszyć z sukcesów innych. Przestałam także marudzić! No, może nie całkiem, ale bardzo się staram 🙂

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera