Artykuły, Kobiety w IT, 27.06.2016

Tech Leaders – #14 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Radkiem Szczygłem

Z końcem maja 2016 roku, zakończył się również program Tech Leaders. Mamy jednak przyjemność dać Ci szasnę zainspirowania się doświadczeniem mentorek i mentorów, którzy brali w nim udział. Jednym z nich jest Radek Szczygieł. Poznajcie jego historię i odpowiedzi na ważne pytania.

IMG_1521
Radek Szczygieł 
Rzucił studia na AGH, żeby w 3 miesiące obrócić swoje życie o 180 stopni i robić w życiu co przynosi nie tylko korzyści materialne, ale i daje satysfakcje. Oprawa graficzna do największego w Europie Środkowo-Wschodniej hackathonu, TEDx, UX dla najpopularniejszego serwisu tłumaczeń w Polsce oraz bijące rekordy popularności warsztaty User Experience – to jedne z pozycji z portfolio Radka Szczygła.
Co Cię inspiruje do działania?
 Możliwość pracy, która daje satysfakcje. Są rzeczy, które zwyczajnie kochamy robić. Warto znaleźć sposób, by móc na nich zarabiać pieniądze. Nie ma nic lepszego niż praca, do której nie trzeba się zmuszać.
Nie mogę tutaj nie wspomnieć o perspektywie rentierstwa. Na samym początku mojej ścieżki zawodowej poszedłem na wykład o możliwościach, które mogą prowadzić do bycia rentierem. Pracujesz ciężko na coś co w pewnym momencie, mówiąc w dużym uproszczeniu „samo zarabia na ciebie”, a ty możesz leżeć i sączyć drinka z kobietą marzeń. To jest największa motywacja!
Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?
 Sprawiam, że stają się najlepszymi. Gość na 10-dolarówce podobno powiedział, że „każdy problem to okazja w przebraniu”. Stało się to moją dewizą życiową, którą przekazuje również moim podopiecznym. Sprawdza się zawsze.
Jaką radę dałabyś sobie lub innym osobom?
Patrz punkt wyżej. Dodam jeszcze, że warto się skupić na wykonywaniu tego co jest naszym priorytetem i nie przejmowaniem się pozostałymi rzeczami. Zawsze same się układają.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera