Artykuły, Kobiety w IT, 22.05.2016

Tech Leaders – #3 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Arkiem Bielą

Do udziału w programie mentorskim Tech Leaders w roli mentorów, zapraszaliśmy bardzo wyjątkowe osoby. Starannie dbaliśmy o to, aby każda z nich wniosła dużą wartość. W gronie tych osób, znalazł się również Arek Biela.

Posiada on nie tylko bardzo bogate doświadczenie zawodowe i pasjonuje się swoją pracą. Jest również jednym z liderów AGHacks – międzynarodowego hackathonu, który skupił 500 programistów i designerów z całego świata. Arek wnosi pełne zaangażowanie w każdy projekt, którego staje się częścią. Lider w działaniu, zobacz jak odpowiadał na pytania.

 

Esti

Arek Biela 

Android Developer w Estimote, Inc. Pasja odkrywania nowych technologii oraz chęć współtworzenia projektów sprawiły, iż hackathony stały się nieodłączną częścią jego życia. Zwycięzca wielu maratonów programistycznych jak i współzałożyciel i współorganizator największego studenckiego hackathonu w Polsce i jednego z największych w Europie – AGHacks. Aktywnie uczestniczy w społeczności europejskich hackerów, współpracując z największą ligą hackathonową na świecie – Major League Hacking. Uczestnik największej konferencji zrzeszających organizatorów hackathonów w Europie – Hackcon EU.

 

Co Ciebie inspiruje do działania?

Uważam, że moją największą inspiracją do działania jest poznawanie i przebywanie z ludźmi, którzy potrafią dzielić się swoimi zainteresowaniami,swoją pasją osiągając dzięki temu niesamowite sukcesy. To oni sprawiają, że Twoje patrzenie na wiele spraw zmienia się. Uświadamiasz sobie, że istnieje wiele dróg do realizacji czy też rozwiązania tego samego problemu na które samemu w życiu by się nie wpadło. Co więcej, pomimo tak dużej ilości ścieżek w życiu, którymi można podążać, bardzo często występują podobne momenty wzlotów i upadków – warto wtedy zaczerpnąć inspirację od tych, którzy szli dokładnie tą samą ścieżką.

 

Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

Mam jedną zasadę, której się bardzo mocno trzymam – nigdy się nie poddawaj. Takie nastawienie bardzo pomaga mi w momencie chwilowego spadku formy – gorsze dni były, są i będą i jest to nieuniknione. Jednak nie jest to powód, aby zatrzymać się w realizacji zamierzonego celu. Niezależne od tego czy aktualnie wszystko mi sprzyja czy też wiatr wieje w oczy – zawsze idę do przodu.

 

Jaką radę dałbyś sobie lub innym osobom?

Przede wszystkim warto wyznaczyć sobie życiu pewne cele i dążyć do ich realizacji. No i jak mawia klasyk – odpowiedzieć sobie na „zajebiście ważne pytanie” – co lubię robić w życiu ? Jeżeli pasja staje się sposobem na życie, wtedy dużo łatwiej określić w którym kierunku chce się podążać. W przeciwnym wypadku, nie wiadomo dokąd tak naprawdę zmierzamy. A skoro nie wiesz dokąd zmierzasz, to zapewne każda droga Cię tam zaprowadzi.

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera