Artykuły, Kobiety w IT, 25.05.2016

Tech Leaders – #4 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Piotrem Mleczko

 

Tech Leaders skupił wokół siebie około 50 mentorów. Wśród nich znalazł się również Piotr Mleczko – zafascynowany IoT,  z bardzo bogatym doświadczeniem w branży IT. Piotrek z lekkością lawiruje pomiędzy umiejętnościami technicznymi i miękkimi. Po godzinach można zobaczyć go z aparatem w ręku, a rewelacyjne zdjęcia można zobaczyć np. tutaj.

_MG_3491

Piotr Mleczko

Ukończył Elektrotechnikę na krakowskiej AGH. Po krótkiej przygodzie z automatyką w górnictwie naftowym i gazownictwem, związał się z telekomunikacją. Od 10 lat jest inżynierem oprogramowania pracując jako konsultant dla szwedzkiego Ericssona. Pracował przy teście, utrzymaniu i rozwoju central i stacji bazowych sieci GSM. Spędził ponad rok w laboratoriach Ericssona w Szwecji. Pisał kod w egzotycznym języku Plex dla telekomunikacyjnych systemów czasu rzeczywistego i w assemblerze procesorów do central telefonicznych AXE. Obecnie pracuje przy rozwoju oprogramowania dla routerów telekomunikacyjnych agregujących ruch ze stacji bazowych 2,3 i 4 generacji telefonii komórkowej. Pracował w metodykach kaskadowych (waterfall) i zwinnych (scrum, kanban). Scrum master i certyfikowany tester. Po godzinach kolekcjonuje winyle, fotografuje i fascynuje się sztuką współczesną.

 

Co Ciebie inspiruje do działania? 
Ludzie z którymi będę współpracował, innowacyjny projekt, ciekawe technologie., sztuka. Sukcesy innych ludzi, szczegółnie piękne i zaskakujące projekty. Jestem wtedy pozytywnie zazdrosny, w sensie: mnie tez na to stać, ja też chce to zrobić.
 
Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’? 
Idę na dłuższy spacer, albo popływać. Po dwóch godzinach jestem zregenerowany, mogę zacząć pracować.Jeśli nie mogę wyjść z pracy to modyfikuje tę metodę o jakieś drobne ćwiczenia w pracy, albo spacer wokół firmy. To naprawdę pomaga i jest lepsze niż zasypianie przy biurku. Jeśli gorszy dzień wynika ze stresu albo ktoś mnie wkurzy to powyższe metody także świetnie działają.
 
Jaką radę dałabyś sobie lub innym osobom?
Nieważne w jakim miejscu swojej kariery czy edukacji jesteś zadawaj sobie często pytania czy kierunek w którym podążasz Ci odpowiada. Ten kierunek chwilowo może się zmieniać, często trzeba meandrować, ale gdy tylko zmienia się na przeciwny, zareaguj i skoryguj go jak najszybciej. Jak osiągniesz wyznaczony cel ustal sobie następny i ciesz się nagrodą z osiągniętego.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera