Artykuły, Kobiety w IT, 01.06.2016

Tech Leaders – #6 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Marią Urbanek

Wczoraj zakończyła się pierwsza edycja programu Tech Leaders, ale macie szansę skorzystać z wiedzy i doświadczenia mentorów również po jego zakończeniu. W tym celu stworzyliśmy dla Was serię artykułów, w których mentorzy odpowiadają na kilka zadanych im pytań.

Budując program Tech Leaders myśleliśmy o stworzeniu możliwości dostępu do wiedzy z bardzo różnych dziedzin. Biorąc pod uwagę potrzeby związane z rozwojem kariery w IT lub otwarciem własnego biznesu. Otwarcie szerszej perspektywy i otworzenie horyzontów, dla osób które chcą się rozwijać było naszym celem. Dlatego także do programu zaprosiliśmy Marię Urbanek.

Maria_1 (3)

Maria Urbanek 

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, specjalność Inwestycje Kapitałowe i Strategie Finansowe Przedsiębiorstwa. Doświadczenie zdobyła pracując w międzynarodowej firmie doradztwa strategicznego Roland Berger Strategy Consultants oraz funduszach VC/PE inwestujących w Internet i branże infrastrukturalne. Aktualnie, wykorzystuje swoje doświadczenia w doradztwie strategicznym i kompetencje w zakresie projektowania produktów online’owych w agencji interaktywnej Kreatik, której jest współwłaścicielem.

 

Co Ciebie inspiruje do działania?

Inspiruje mnie szansa tworzenia czegoś nowego. Inspirują mnie problemy i możliwość ich rozwiązania, wywierania wpływu na efekt końcowy danego projektu. Lubię projekty, które powodują, że przekracza się swoje granice i wychodzi poza strefę komfortu.

 

Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

Gdy mam gorszy dzień myślę o kolejnych 10 krokach. Jeśli gorszy dzień wynika z tego, że mam za dużo zadań na głowie, to skupiam się na ich poukładaniu, delegowaniu, zamykaniu itd. Jeśli jestem zmęczona to odpoczywam.  Jeśli nie mam pomysłu, to czytam, rozmawiam z ludźmi, szukam odpowiedzi. Myślę o tym, co mogę zrobić dziś, żeby to jednak nie był zmarnowany dzień.

 

Jaką radę dałabyś/dałbyś sobie lub innym osobom?

Sądzę, że dobrze jest dbać o higienę swojego otoczenia. Współpracować z ludźmi o podobnych celach i determinacji. Z drugiej strony warto zrozumieć swoje cele, predyspozycje, oczekiwania, żeby swoją energię wykorzystywać we właściwym miejscu.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera