Artykuły, Kobiety w IT, 08.06.2016

Tech Leaders – #8 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Ewą Abel

Program mentorski Tech Leaders dobiegł końca. Jednak masz szansę na to, aby skorzystać z wiedzy i doświadczenia mentorów, którzy brali w nim udział. Tworząc program mentorski, braliśmy pod uwagę różne potrzeby przyszłych uczestniczek. Chcieliśmy także, aby brały w nim udział osoby związane ze środowiskiem startupowym, Jedna ze ścieżek rozwoju w programie dotyczyła kobiet, które chcą rozwinąć własny biznes, stąd decyzja o zaproszeniu Ewy do programu mentorskiego.

 

DSC4827

Ewa Abel 

Partner w funduszu Venture Capital – Giza Polish Ventures, gdzie odpowiada za analizę prospektów inwestycyjnych, nadzór nad kolejnymi etapami w procesie inwestycyjnym, Business and Intellectual Capital Due Diligence, oraz monitorowanie spółek portfelowych funduszu. Ewa posiada tytuł Master of Science z Finansów z EDHEC Business School we Francji oraz Bachelor of Arts z dziedziny Business and International Finance z Oxford Brookes University w Wielkiej Brytanii. Zanim dołączyła do zespołu GPV, pracowała jako analityk w departamencie sprzedaży w banku inwestycyjnym Diamond Capital oraz jako analityk w Cowry Asset Management w Nigerii.

 

Co Ciebie inspiruje do działania?

Szczególnie inspirujące są dla mnie technologie, które zmieniają świat na lepsze. Świadomość, że to co robię może mieć realny wpływ na poprawę jakości życia ludzi bardzo mnie nakręca.

 

Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?

Staram się najpierw oczyścić głowę z natłoku myśli wykorzystując proste techniki medytacji, a potem napełniam ją pozytywnymi myślami. Jeśli to nie działa, otwieram wino i oglądam ulubione filmy komediowe.

 

Jaką radę dałabyś sobie lub innym osobom?

Tych mam w zanadrzu pełno, stosownie do sytuacji w jakiej się znajdujemy. Jeżeli miałabym udzielić rady bardzo ogólnej powiedziałabym: nauczmy się doceniać wszystko co dostaliśmy w życiu, poczynając od naszego genomu, poprzez ludzi wokół nas i szanse jakie stawia przed nami życie i wykorzystujmy to w stu procentach, robiąc to co nas nakręca, inspiruje i daje poczucie spełnienia.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera