Artykuły, Kobiety w IT, 12.06.2016

Tech Leaders – #9 Zainwestuj w siebie, Wywiad z Tomkiem Krzyszkowskim

Do udziału w programie mentorskim Tech Leaders zaprosiliśmy również Tomka Krzyszkowskiego. Tomek jest osobą charyzmatyczną, pełną energii i skupioną na działaniu. Posiada nie tylko bogate doświadczenie zawodowe, tworzy rzeczy z pasją, prowadza przyjazną atmosferę w teamie.

Był jednym z liderów jednego z najbardziej interesujących wydarzeń w Krakowie – międzynarodowego hackathonu AGHacks w Krakowie. Dlatego też wybraliśmy Tomka, zobacz co ma do powiedzenia.

bio
Tomek Krzyszkowski 
Absolwent krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, który nie czekał do końca studiów ze swoimi przedsięwzięciami. Zaowocowało to organizacją dwóch edycji jednego z największych hackathonów w Europie, AGHacks. Uwielbia działać, a wszystkie projekty, których się podejmie zawsze doprowadza do końca. Swoją przygodę z IT rozpoczął w liceum i od tego czasu stale stara się rozwijać swoje umiejętności. Obecnie jako Android Developer współtworzy jeden z krakowskich startupów. W wolnym czasie zawsze chętnie wspiera ciekawe inicjatywy oraz dzieli się zdobytą wiedzą.

Co Ciebie inspiruje do działania?

Najbardziej inspiruje mnie uczucie, które towarzyszy zrobieniu czegoś z czego mogą skorzystać inne osoby. Możliwość wpłynięcia na innych ludzi poprzez swoje czyny i działania daje największy zastrzyk energii do dalszych działań. Dzięki temu czuje, że wyciągam z życia więcej niż niezbędne do przeżycia minimum.
Jak radzisz sobie z ‘gorszymi dniami’?
Miewa je każdy, ale czasem warto na chwilę zatrzymać się i na spokojnie przeanalizować to co się robi. Jeżeli samego siebie umiem przekonać że to co robię ma sens to znacznie łatwiej przychodzi mi zmierzyć się ze zmęczeniem czy „gorszym dniem”. Poza tym ważne jest aby otoczyć się zaufanymi ludźmi, którzy w cięższych chwilach nie tylko pomogą ale zmotywują do dalszych działań.
Jaką radę dałbyś sobie lub innym osobom?
Przede wszystkim uważam, że nie należy tracić zaufania do własnych możliwości. Im zadanie trudniejsze lub bardziej niewykonalne tym szybciej powinniśmy się za nie zabrać. Jeżeli coś przychodzi zbyt łatwo może się okazać, że nic dzięki temu się nie nauczyliśmy.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera