Kobiety w IT, Wydarzenia, 01.11.2017

Tech Leaders FAQ

W ostatni poniedziałek ruszyły zapisy do trzeciej edycji organizowanego przez nas programu mentorskiego Tech Leaders. Jest to program przeznaczony dla kobiet, które chcą wejść do branży nowych technologii i znaleźć tam swoją ścieżkę rozwoju. Przez 4 miesiące macie możliwość pracować z ekspertami w dziedzinie programowania, testowania oprogramowania, social media, zarządzania zespołami, marketingu, rozwoju biznesu i wielu innych. Więcej informacji o programie znajdziecie na www.techleaders.eu, a w tym poście odpowiadamy na najbardziej popularne pytania, które dostałyśmy od Was. Jeśli macie jeszcze jakieś inne pytania, koniecznie dajcie nam znać!

1. W jaki sposób mogę zgłosić się do programu?
Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza, który znajdziesz na stronie programu: www.techleaders.eu . Jest to jedyna opcja – nie przyjmujemy zgłoszeń drogą mailową, przez Facebooka, ani w żaden inny sposób.

2. Czy muszę mieszkać w Krakowie aby wziąć udział w programie?
Nie. Tech Leaders z założenia ma charakter raczej online. Sesje z mentorem przebiegają najczęściej przez Skype/Hangout czy telefon, ale ich forma zależy od Was. Jeśli znajdujecie się w tym samym mieście, mogą to być spotkania na żywo, jednak nie jest to forma narzucona. Planowane jest uroczyste otwarcie i zakończenie projektu w Krakowie (jak to miało miejsce w poprzednich dwóch edycjach), jednak obecność na nich nie jest obowiązkowa.

3. Mam na oku kilku mentorów. W jaki sposób powinnam wybrać tego właściwego?
Zastanów się, co chcesz wypracować przez te 4 miesiące i który z mentorów będzie Ci w stanie najbardziej w tym pomóc (sylwetki mentorów dostępne są na stronie programu). 4 miesiące to zarówno dużo, jak i mało czasu, więc trzeba go jak najlepiej wykorzystać.

4. Co powinnam napisać w swojej aplikacji żeby zwiększyć swoje szanse?
Pokaż nam, że wiesz co robisz. Masz już za sobą jakieś doświadczenie, kursy, samodzielne próby? Koniecznie o tym napisz. Chcesz realizować jakiś konkretny projekt? Masz cel do którego dążysz? Warto to uwzględnić w swojej aplikacji. Nie musisz od początku mieć dużej wiedzy, ale pokaż nam, że jesteś zmotywowana i będziesz chciała wynieść z tego programu jak najwięcej.

5. Czy muszę mówić po polsku/ mieszkać w Polsce, aby wziąć udział w programie?
Nie, nie ma takiego ograniczenia. Jednak musisz zdawać sobie sprawę, że nie ze wszystkimi mentorami można współpracować w innym języku. Najlepiej jak przejrzysz sylwetki mentorów, a jeśli potem nadal nie będziesz pewna, napisz do nas.

6. Czy mogę w zgłoszeniu wybrać więcej niż jednego mentora?
Nie. Aplikować możesz tylko do jednej osoby.

7. Czy muszę działać w IT żeby zgłosić się do projektu?
Nie. Jak może zauważyłaś na naszej stronie, współpracuje z nami wielu mentorów – nie tylko z dziedziny IT, ale również marketingu czy biznesu. Jeśli po przejrzeniu sylwetek mentorów uważasz, że któryś z nich byłby Ci w stanie pomóc, to ten program jak najbardziej jest dla Ciebie.

8. Wysłałam zgłoszenie, ale teraz chciałabym je zmienić. Czy jest jeszcze taka możliwość?
Nie. Możesz wysłać tylko jedno zgłoszenie, więc dobrze zastanów się co w nim napiszesz 🙂

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera