Artykuły, Kobiety w IT, 20.03.2017

Tech Leaders – historia prawdziwa

Dlaczego ludzie z całego świata chcą włączyć się w ideę Tech Leaders? Jak wygląda Tech Leaders za zamkniętymi drzwiami? Poznaj historię projektu widzianą oczami organizatorów i zobacz, jak możesz wykorzystać ją do realizowania własnych marzeń.

15338680_1869401633279298_5355200707156339694_n

fot. Piotr Mleczko

Twórz z wizją końca

Wielkie marzenie i biała kartka. Współtworzenie, jak w idealnie działającym organizmie. Pomocna dłoń, kiedy jest potrzebna. Tworzenie, ciekawość świata. Odkrywanie własnego potencjału, ludzi, świata. Rozwój, rozkwit i spełnienie. Taki obraz przyświecał tworzeniu projektu. Zaczynałyśmy działać, mając w głowie od razu wizję efektu końcowego. To na niej oparłyśmy wszystkie pozostałe działania.

Pytaj dlaczego?

Kolejnym krokiem były motywy naszego działania, czyli ni mniej ni więcej niż pytanie Dlaczego? Dlaczego chcę się w to angażować? Dlaczego to jest dla mnie ważne? Utrzymanie energii, skupienia i wytrwałe dążenie do realizacji planu jest o wiele łatwiejsze, kiedy zna się odpowiedzi na te pytania.

Co przyświeca Tech Leaders?

Najważniejszym celem przyświecającym projektowi był rozwój – wszystkich osób zaangażowanych w projekt. Powszechnie przyjęło się uważać, że rozwój jest wychodzeniem ze swojej strefy komfortu. Dla nas rozwój to komfort.

Jak kreśliłyśmy wizję projektu?

Od samego początku sięgałyśmy najwyżej – w przypadku wiedzy, współpracy, ludzi. Stworzyłyśmy listę wymarzonych partnerów, obszarów kompetencyjnych – i ją konsekwnetnie realizowałyśmy. Sprawdziło się, w 100 procentach. Harmonogram, plan, działanie – wszystko to było realizowane i adaptowane do zmieniających się warunków.

12717708_1737647599788036_5307901966839977298_n

fot. Piotr Mleczko

Dlaczego ten projekt zjednuje ludzi z całego świata?

Ponieważ od samego początku jego wizja sięgała właśnie do tego punktu. Dotarliśmy do Europy, Azji i Ameryki. A spójne, autentyczne działanie pozwoliło na osiągnięcie rezultatów, znacznie większych niż zakładane. W ramach realizacji projektu ważny był zespół – zgranych osób. Z których każda wnosiła to, co w niej najlepsze – wiedzę odnośnie komunikacji, technicznych aspektów, user experience. Znajomość kompetencyjna i dodawania swojego potencjału, zaprowadziła nas tutaj.

Gdzie teraz idziemy?

Stoimy teraz w przededniu rozwoju projektu na skalę globalną. Jak już zapewne wiecie teraz pracujemy nad realizacją niezależnych Tech Leaders na każdym kontynencie. Rozmowy z potencjalnymi organizatorami trwają.

Dziękujemy…

Po drodze spotkałyśmy wyjątkowych ludzi, którzy przyczynili się do współtworzenia i rozpowszechnienia idei Tech Leaders. Życzymy im wszystkim, żeby ta energia wróciła do nich ze zdwojoną siłą <3

Spotkajmy się w działaniu

Przekazujemy Ci wiedzę, ponieważ Tech Leaders od samego początku miał budować lepszą przyszłość. I środowisko, w którym gości duch współpracy i współtworzenia. Życzymy Ci, aby ten artykuł Ciebie zainspirował. Weź tą wiedzę i użyj w praktyce, najlepiej jak potrafisz. Życzymy sięgania gwiazd własnego nieba. Spotkajmy się w działaniu. Do zobaczenia! 🙂

12821479_1747207055498757_6660488334409875668_n

fot. Piotr Mleczko

Wszystkiego dobrego,

Pozdrawiamy Ewelina Wołoszyn i Ania Szwiec 🙂

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera