Artykuły, Życzenia, 03.12.2017

Tech Leaders – prezent przedświąteczny, bo każdy lubi prezenty! ;)

Cześć! Zbliżają się święta i chcemy wszystkim rewelacyjnym dziewczynom, które zgłosiły się do Tech Leaders przekazać dwie rzeczy. Pierwsza, pogratulować świetnego, bardzo ważnego kroku w rozwoju i wysłania aplikacji do Tech Leaders. Druga, udzielić kilku rad, które pozwolą Wam się rozwinąć jeszcze bardziej.

Z racji tego, że chcemy żyć w wybitnym/epickim kraju, gdzie każdy z obywateli rozwija swój potencjał do maksimum, podzielimy się z Wami kilkoma przemyśleniami o tym co najbardziej nas rozwinęło i jakie kroki możecie podjąć już dzisiaj, żeby móc rozwinąć się tak samo jak my. Kilka prostych sposobów, które pozwoliły nam osiągnąć wiele sukcesów, tchnąć życie w Tech Leaders, ale też postawić sobie daleko idące cele i dumnie nazywać się szczęśliwymi ludźmi. Ludźmi, którzy mają światu jeszcze tak wiele do zaoferowania i dużo marzeń na liście do spełniania! 🙂

Wiele celów i długa lista marzeń oczywiście wiąże się z ciężką pracą, wstawaniem o 5:00 i kończeniem dnia o 24:00. Jeżeli jest jednak coś czym oddychacie wewnętrznie, coś w co wierzycie, coś co Wam w duszy gra…to  dodatkowo możecie wykorzystać kilka porad, które u nas działają i sprawić, że wyznaczone cele i marzenia się spełnią.

#1 Marzenia dalekosiężne

Mamy wyznaczony kierunek na ok. 10 lat w przód. Przez ten czas może się wiele zmienić, jednak dzięki temu doskonale wiemy, w którym kierunku aktualnie zmierzamy i co chcemy osiągnąć. Mamy marzenia i cele kilkuletnie. Starannie kreślimy wszystkie te, które są pół roku w przód.

#2 Powód do działania

Nie angażujemy się w nic, w co nie wierzymy. Nie podpiszemy swoich nazwisk tam, gdzie nie spełnia to naszych standardów, nie budzi naszego zainteresowania, ani nie jest zgodne z naszymi priorytetami. Do każdego wyznaczonego skrupulatnie celu czy marzenia mamy bardzo jasne powody i wiem dlaczego chcemy je osiągnąć. Daje to jasność w myśleniu, działaniu i skupienie.

#3 Plan dnia z priorytetami

W skupieniu pomaga nam codzienne określenie priorytetów (zajmuje do 20 minut). Potrzeba do tego nieco chęci, kartkę papieru i długopis czy ołówek ;). Na kartce wyznaczamy zadania, które chcemy zrealizować danego dnia i estymaty czasowe wraz z priorytetami. Wiadomo, że czas realizacji zadania może się zmienić, ale najważniejsze jest dobre planowanie. Najłatwiej zaplanować około sześciu godzin swojego czasu. Dodatkowe zadania zapisujemy na osobnej drugiej liście. Jeżeli mamy siłę i chęci – po odhaczeniu zadań z pierwszej listy zabieramy się za zadania z drugiej listy. Jeżeli w ciągu dnia wskoczy coś palącego, działamy od razu,  szybko rozwiązujemy zadanie, a po jego skończeniu – wracamy do wcześniej ustalonych priorytetów.

#4 Dodatkowe możliwości

Tech Leaders to tylko jedna z wielu możliwości do wykorzystania. Nic na świecie nie może Was wyrwać z biegu po swoje. Jeżeli nie udaje się drzwiami, to oknem. Jeśli nie tak, to inaczej 😉 Jedno jest najważniejsze – cały czas do przodu.

Każdego dnia, robimy dla siebie coś ekstra. Obdarzamy się nowymi możliwościami, poznajemy nowych ludzi – coś super specjalnego (może być  małego) co da nam poczucie, że zrobiłyśmy w danym dniu więcej – nawet  jeden mail, lub dwa lub trzy.

#5 Sposób percepcji/nastawienie

Uważamy, że należy nam się wszystko co najlepsze i wszystko o czym sobie zamarzymy. Jesteśmy przekonane, że nie ma na świecie nic silniejszego niż ludzka wola i świadomie podjęta decyzja. Olewamy hejterów. Chyba, że znajdzie się ktoś z rozsądnymi argumentami, wtedy możemy dyskutować 🙂 Uważamy, że każdy sam tworzy sobie swój świat – ze wszystkimi jego konsekwencjami. Wierzymy w dobro i w to, że inni o nas dbają. Wiemy kim chcemy być i wiemy, jak wygląda kraj w którym chcemy żyć.

To kilka krótkich, jednak bardzo przydatnych wskazówek. Wykorzystajcie je w działaniu każdego dnia. Mamy nadzieję, że widzimy się po piękniejszej biznesowej i aktywnej stronie życia :)))

Wszystkiego dobrego,
Ewelina  Wołoszyn i Anna Szwiec

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera