Artykuły, Kobiety w IT, Wywiady, 06.05.2018

TechLeaders – ciekawa przygoda i duża motywacja do działania

Tym razem historia od Magdaleny Badury. Jak Magda trafiła na program mentorski? Jak go wspomina? Przeczytajcie! 😉

Na projekt trafiłam pod koniec października na facebooku-u, gdzie na jednym z portali przeczytałam artykuł wyjaśniający ideę TechLeaders i wskazówki gdzie szukać formularza zgłoszeniowego. Potem jeszcze zachęta znajomej, krótkie rozjaśnienie tematu i aplikacja poszła. W
sumie nie spodziewałam się, że uda mi się dostać. Mam niewiele wspólnego z branżą IT.

Od około roku próbuję we własnym zakresie podejmować kursy i wgłębiać się w tematykę Front-endu, godząc to z innymi obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi, stąd wybór Mentora był związany właśnie z tematami webowymi. Po ogłoszeniu wyników bardzo się ucieszyłam, ale pojawił się też strach, jak to teraz będzie wyglądało, czy sobie poradzę, czy moje „podstawy” są wystarczające, żeby chociaż cokolwiek zacząć. Jednak już po wymianie kilku pierwszych maili z moją Mentorką, uderzyła mnie pozytywna energia i otwartość z drugiej strony.

Moje początkowe obawy całkiem zniknęły już po pierwszym spotkaniu z Adą Ryś, która okazała się bardzo pozytywną i otwartą osobą, a przy tym chętną do pomocy i zawsze uśmiechniętą. Dzięki Jej cennym wskazówkom zwróciłam uwagę na tematy, które są codziennym życiem Frontend Developera. Chciałam w jak największym stopniu skorzystać z Jej wiedzy i doświadczenia oraz wykorzystać Jej pomoc do stworzenia kilku projektów, którymi za jakiś czas będę mogła pochwalić się w ramach rozmów rekrutacyjnych, do których chciałabym wystartować w niedalekiej przyszłości. Praca z doświadczonym Mentorem pokazała mi, z czego aktualnie się korzysta i w jakie tematy warto inwestować swój czas i energię. Ada swoją pozytywną energią motywowała do pracy, nauczyła systematyczności i nakręciła na interesujące tematy i zabawy CSS-em 🙂 Jestem typowym „wzrokowcem”, a więc nasze spotkania, na których przerobiłyśmy kilka przykładów kodu, bardzo dużo mi rozjaśniły i pokazały, że czasem najprostsze rozwiązania są najciekawsze. Dla mnie pomoc Mentora była nieoceniona i pozwoliła na usystematyzowaniu dotychczasowej wiedzy oraz nakierowała na dalsze etapy pracy, jest to również kontakt, który pozostaje na dłużej.

Poza pomocą Mentorki, w trakcie trwania programu były zorganizowane dodatkowe warsztaty – „Agile od początku” oraz „JavaScript od początku”, które niestety nie mogły objąć wszystkich uczestników, ale na szczęście, udało mi się na nie trafić. Warsztaty zaprezentowały m. in. metody pracy oraz podstawy popularnego JavaScript, co dla mnie było bardzo ważne i zachęciło do dalszych działań. Interesująco zorganizowane zajęcia i ciekawi prowadzący byli kolejną zaletą tego Programu.

Ogólnie TechLeadrs jest miejscem, gdzie można spotkać masę interesujących ludzi oraz poznać ich ciekawe motywacje do działania i pomysły na życie. Bardzo fajna przygoda, którą warto polecić każdej osobie zainteresowanej IT. Cele, które sobie postawiłam na początku, zostały w dużej części wypełnione, a także rozbudowane o kolejne nowe pomysły, urosła też znacznie motywacja do dalszych działań.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera