Artykuły, 23.01.2016

Trochę o inspiracji i miłości do pracy, czyli wyzwanie Women in Technology: Rok 2016 moją przygodą z IT! #4

Trochę o inspiracji i miłości do pracy, czyli wyzwanie Women in Technology: Rok 2016 moją przygodą z IT! #4

Zawsze wychodziłam z założenia, że jeżeli wkładamy serce w naszą pracę to zdecydowanie przyniesie ona lepsze efekty.  Jestem programistką i uwielbiam to co robię.

Jak w każdej prawdziwej miłości zdarzają się też gorsze chwile, na szczęście to tylko mało istotne momenty. Wielka miłość wciąż kwitnie a ja staram się ją pielęgnować. W jaki sposób? Staram się ciągle rozwijać, pogłębiać swoją wiedzę, staram się być lepszą na różnych płaszczyznach.

Jak zacząć?
Żeby móc się rozwijać potrzebny nam cel do którego chcemy dążyć. Każdy z nas (mam nadzieję;)) podjął już  swoje własne wyzwanie na 2016 rok więc cel już jest. Jeżeli nie, to wszystko przed Wami.

Gdzie szukać inspiracji?
Chciałabym, żeby warsztaty, spotkania które organizujemy były dla Was inspiracją do znalezienia kierunku, w którym chcecie się sami rozwijać. Kilka godzin warsztatów nie nauczy Was perfekcyjnie żadnego języka programowania, czy nie uczyni Was speców w danej dziedzinie, ale może Wam pokazać w jakim kierunku podążać. Może dać Wam narzędzia, wskazówki potrzebne szczególnie na początku nauki, rady już doświadczonych ekspertów.

Co musimy robić żeby osiągnąć sukces?
Zrób codziennie jedną rzecz, która przybliży Cię do celu. Tylko jedną, albo aż jedną. W ciągu roku daje nam to 366 małych kroków na naszej drodze do sukcesu. Ja często mam tak, że pod wpływem wielkich inspiracji nagle chcę zrobić wszystko, nauczyć się tysiąca rzeczy. A przecież nie tędy droga, nie można wszystkiego zrobić na raz. Ważna jest przede wszystkim wytrwałość. Ważne, żeby konsekwentnie realizować kolejne zadania. Bo przecież jeżeli nie robimy nic, to dlaczego potem dziwimy się, że nic nam w życiu nie wychodzi i nie widzimy efektów naszej pracy?
Moim zdaniem prawdziwym samorozwojem można nazwać tylko działania, jakie poodejmujemy, aby osiągnąć swój indywidualny sukces i zbliżyć się do swoich celów. Bez sensu uczyć się czegokolwiek (chyba, że w życiu Ci się nudzi, bo już swój sukces osiągnęłaś/osiągnąłeś i możesz sobie pozwolić na takie bezproduktywne działania). Trzeba uczyć się tego, co przybliży nas do osiągnięcia celów.

O czym trzeba pamiętać?
O tym, żeby zachować umiar. Nie chodzi przecież też o to, żeby zaharowywać się na śmierć. Samo dążenie do celu również ma być satysfakcją i sprawiać nam przyjemność. I nie bądźmy perfekcjonistami do bólu. Każdy ma gorszy dzień, każdemu może potknąć się noga. To jeszcze nie jest powód żeby się poddać. Ważne żeby wziąć się w garść i podążać dalej naszą drogą do sukcesu.

Mam dla Was zadanie. Jako że jestem programistką jest związane z „kodzeniem”. Dla nie-developerów może to być inspiracja do nauki programowania, albo okazja do wymyślenia samego algorytmu. Jeżeli ktoś chce się podzielić swoim rozwiązaniem to proszę, podsyłajcie je na adres: aszwiec@womenintechnology.pl.

Zadanie znajdziecie tutaj: https://www.hackerrank.com/contests/july13/challenges/game-of-thrones

Powodzenia!

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera