Studia Kraków, 04.12.2017

Uczenie Maszynowe i Sztuczna Inteligencja – gdzie szukać informacji? #1

Uczenie Maszynowe i Sztuczna Inteligencja nabierają coraz większego rozgłosu, jest on wprost proporcjonalny do możliwości jakie otwierają te dziedziny. Dlatego dzisiaj postanowiłam się z Wami podzielić kilkoma wartymi uwagi inicjatywami oraz ekspertami w tej dziedzinie, od których z pewnością dużo się nauczycie 🙂

Zaczynając od spotkań, w Krakowie możecie wpaść na cotygodniowe spotkanie Machine Learning Study Group, które organizowane jest przez ekspertów Łukasza Siatkę i Michała Soboszka. W każdą środę możecie poznać praktyczną wiedzę, zadać nurtujące pytania i poznać ludzi na różnych poziomach zaawansowania. W czasie spotkań omawiane są prace naukowe i rewolucyjne odkrycia naukowców z całego świata. Łukasz i Michał są również prelegentami, a także prowadzą warsztaty z Uczenia Maszynowego i Sztucznej Inteligencji dla różnych grup odbiorców.

Kolejną inicjatywą godną zauważania jest organizacja Women in AI. Dziewczyny chętnie dzielą się praktycznymi źródłami informacji, wymieniają swoje doświadczenia i wspierają się w rozwoju w Uczeniu Maszynowym i Sztucznej Inteligencji.

Kolejnymi wydarzeniami, w ramach których można zaczerpnąć inspiracji w tematach ML/AI to wydarzenia organizowane przez Women Techmakers Kraków i Women Techmakers Rzeszów. Bardzo często macie szansę uczestniczyć w meetupach, warsztatach organizowanych przez społeczność wspieraną przez Google.

Przyjazna w tych tematach jest również organizacja Geek Girls Carrots, która prowadziła już inspirujące spotkania związane z Uczeniem Maszynowym i Sztuczną Inteligencją, pokazując sylwetki role models, które rozwijają ciekawe koncepcje biznesowe, a także na co dzień pracują nad budową innowacyjnych rozwiązań w tych obszarach.

W tematach meetupów i warsztatów oczywiście zapraszamy też  na wydarzenia organizowane w ramach Women in Technology. Na miarę możliwości tworzymy je na różnych poziomach zaangażowania w temat.

Platformą godną rekomendacji jest również Biznes Myśli, jako seria podcastów z ekspertami z całego świata w interesujących nas tematach. Słucha się ich bardzo przyjemnie, ciągle chce się dowiedzieć więcej. Co więcej, jest możliwość poznania dziedzin z bardzo różnych stron. Portal tworzony jest przez Vladimira Alekseichenko, który również organizuje warsztaty i webinary dla osób chcących poszerzyć temat z ML/AI.

Warto wspomnieć, że w obecnej chwili zajmuję się dopięciem szczegółów nowego kanału na YouTube o nazwie Rocket Science Today – in a friendly way. Będzie to miejsce gdzie wiedza z ML/AI będzie spakowana i przedstawiona w bardzo przystępny sposób, szczegóły wkrótce 😉

Ciekawą koncepcją na zdobycie wiedzy z zakresu Uczenia Maszynowego czy też Sztucznej Inteligencji był również udział w Tech Leaders, naszym programie mentorskim. Do udziału w nim zaprosiliśmy wielu ekspertów, pod okiem których można zacząć stawiać swoje pierwsze kroki, albo budować bardziej zaawansowane działania. Kolejna edycja Tech Leaders odbędzie się w przyszłym roku.

Powodzenia! 🙂

Ewelina Wołoszyn

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera