Warsztaty, Warsztaty Kraków, 28.10.2015

Warsztat „Od konfliktu do porozumienia. Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych”

Warsztat „Od konfliktu do porozumienia. Rozwijanie umiejętności komunikacyjnych”

Zapraszamy na cykl spotkań rozwijających umiejętności komunikacyjne. W trakcie warsztatów zobaczymy stosowane przez nas zachowania komunikacyjne i rozpoznamy, w jaki sposób język, którego używamy wpływa na nasze relacje zawodowe.

Przyjrzymy się barierom komunikacyjnym utrudniającym efektywne wykonywanie zadań, osiąganie celów, wpływającym na relacje. Poznamy i rozwiniemy umiejętności stosowania narzędzi wzmacniających kompetencje komunikacyjne. Będziemy pracować nad udzielaniem konstruktywnej informacji zwrotnej, rozwojem umiejętności w zakresie rozwiązywania sytuacji konfliktowych i wzmacnianiem proaktywnej postawy.

Warsztaty przeznaczone są dla kobiet, które interesują się branżą IT.

Korzyści dla uczestniczek warsztatów

 • odkrycie indywidualnego stylu komunikowania się i zrozumienie wpływu wybieranych zachowań komunikacyjnych na relacje w zespole, realizację celów i wykonywanie zadań
 • rozwinięcie odpowiedzialności za formułowane wypowiedzi
 • umiejętność rozpoznawania blokad i utrudnień percepcyjnych w komunikacji interpersonalnej.
 • doskonalenie umiejętności rozpoznawania i zarządzania emocjami swoimi oraz innych osób
 • umiejętność wykorzystywania narzędzi wzmacniających konstruktywną komunikację
 • udzielanie i przyjmowanie informacji zwrotnej
 • doskonalenie umiejętności pracy z przekonaniami blokującymi proaktywną postawę
 • przyjmowanie otwartej postawy w przypadku pojawiających się sytuacji trudnych i konfliktowych oraz wybieranie rozwiązań umożliwiających zaspokojenie potrzeb obydwu stron interakcji
 • wspieranie siebie i innych w budowaniu atmosfery współpracy poprzez wyrażanie uznania

Izabela Szczepaniak-Wiecha

Z wykształcenia socjolog i pedagog. Absolwentka Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży oraz Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Trenerka rozwoju osobistego i umiejętności interpersonalnych, facylitatorka procesów grupowych, coach. Ma wieloletnie (1999 – 2013) doświadczenie satysfakcjonującej pracy jako nauczyciel akademicki. Jest autorką artykułów naukowych i redaktorką prac z zakresu socjologii, pedagogiki i pracy socjalnej. Koordynowała szereg projektów krajowych i międzynarodowych o charakterze badawczym i szkoleniowym, także we współpracy ze środowiskiem organizacji pozarządowych. Prowadzi warsztaty psychoedukacyjne, treningi i grupy rozwojowe oraz szkolenia dla firm i instytucji. W Fundacji Przestrzeń Rozwoju prowadzi warsztaty w obszarze rozwoju osobistego i zawodowego inspirowane Nonviolent Communication (Porozumienie bez Przemocy) i podejściem coachingowym (Zen Coaching i Needs Based Coaching). Wolny czas lubi spędzać odkrywając nowe smaki i miejsca, w kontakcie z naturą i przyjaciółmi.

Izabela Szczepaniak-Wiecha

Izabela Szczepaniak-Wiecha

Warsztaty odbędą się w dniach 2, 9, 16, 23, 30.11.2015 (poniedziałki) w godz. 18.00 – 20.30 w Fundacji Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków.
Koszt od osoby to 30 zł (za cały cykl spotkań).

Prosimy o zapisy na stronie evenea.


Realizujemy cykl warsztatów dla kobiet wykonujących lub chcących wykonywać zawody związane z branżą techniczną lub informatyczną (zajmujących się m.in. programowaniem, administracją bazami danych, serwerami, sieciami, nowymi technologiami, telekomunikacją, elektroniką, robotyką, budownictwem i innymi technicznymi dziedzinami), które:

 • posiadają kierunkowe wykształcenie oraz niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywania w/w zawodów,
 • poszukują rozwoju, aby lepiej wykonywać swoją pracę zawodową i chcą czuć się pewnie w środowisku pracy, gdzie większość stanowią mężczyźni,
 • poszukują wsparcia i chcą lepiej się poznać, wymieniać doświadczeniem, wspólnie się uczyć i wzajemnie się wspierać.

Spotkania są współfinansowane przez Fundację Przestrzeń Rozwoju i firmę UBS.

11159263_853925218001727_1611706128_o

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera