Kobiety w IT, Warsztaty, Warsztaty Kraków, 21.10.2015

Warsztaty ” Ja, kobieta w męskiej branży”

Warsztaty ” Ja, kobieta w męskiej branży”

 

Środowisko w branży zdominowanej przez mężczyzn nadal kieruje się utartymi wzorcami i stereotypami, które blokują kobiety przed zaistnieniem i wybiciem się w zawodach określanych „męskimi”.

Choć rola i wkład kobiet w środowisku pracy jest zauważana, stawiane są przed nimi dodatkowe, czasem ukryte, wymagania. Niejednokrotnie jednak to sama kobieta wyznacza lub umacnia te bariery. Jeśli chcesz dowiedzieć się wiecej na ten temat zapraszam na intensywne warsztaty coachingowe zatytułowane „Ja – Kobieta w męskiej branży”.

Efektem warsztatów jest wypracowanie rozwiązań szytych na twoją miarę i dopasowanych do twojej obecnej sytuacji zawodowej oraz osobistej.

Zdobyta wiedza posłużą ci w zmodyfikowaniu swoich przekonań, co w efekcie wpłynie na twoją samoocenę i pewność siebie w kontekście zawodowym.

Warsztaty przeznaczone są dla kobiet, które interesują się branżą IT.

Korzyści dla uczestniczek warsztatów

  • oswoisz siebie w środowisku zdominowanym przez mężczyzn tak, abyś mogła w pełni realizować się w pracy swoich marzeń
  • dowiesz się co warto zmienić w swoim środowisku pracy, a co możesz zmienić w sobie, aby przełamać wzorce
  • odpowiesz sobie na pytania: jaką rolę spełniam i kim chcę być w pracy, jak chcę być postrzegana przez innych

Iwona Jęczyńska

Z wykształcenia jest socjologiem, kulturoznawcą oraz coachem. Studiowała w 4 krajach – Niemcy, Holandia, Hiszpania, Polska, gdzie nauczyła się jaką wartość ma różnorodność. Od 8 lat pracuje w środowisku biznesowym dla firm międzynarodowych w projektach o zakresie globalnym. Od 2011 roku aktywna zawodowo na rynku Krakowskim gdzie pracuje w firmie UBS w roli analityka. Posiada doświadczenie w zarządzaniu dużymi przedsięwzięciami o profilu społecznym w ramach odpowiedzialności społecznej biznesu t.j.: Musical Poza Horyzonty, Career Turn, Kraków Business Starter, Diversity Coaching. Współpracuje z Akademickimi Inkubatorami Przedsiębiorczości oraz fundacjami tj.: Fundacja Jaśka Meli „Poza Horyzonty”, Machina Fotografika, Fundacja Przestrzeń Rozwoju, Fundacja Rozwoju Kwalifikacji Stella Virium, Zakątek 21. W roku 2013 ukończyła studia podyplomowe Coach i Trener na Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. J. Tischnera w Krakowie gdzie rozpoczęła nową ścieżkę kariery. Obecnie specjalizuje się w coachingu i szkoleniach dla osób pragnących realizować się zawodowo. Szkoli młodych przedsiębiorców oraz osoby nieuprzywilejowane na rynku pracy (młode matki, 50+, młodzież oraz osoby niepełnosprawne). Jej sposobem aby zachować harmonie w życiu prywatnym i zawodowym jest taniec współczesny. Chcąc zgłębić istotę tańca ukończyła studium choreografii scenicznej w Krakowie. Jej motto to „Przełam to”. Kluczem tego czym chce się dzielić to odwaga w przełamywaniu siebie.

Iwona Jęczyńska

Iwona Jęczyńska

Warsztaty odbędą się 25.10.2015 (niedziela), godz. 10.00. – 15.00. w Fundacji Przestrzeń Rozwoju, ul. Paulińska 3/5, Kraków.

Prosimy o zapisy na stronie evenea.


Realizujemy cykl warsztatów dla kobiet wykonujących lub chcących wykonywać zawody związane z branżą techniczną lub informatyczną (zajmujących się m.in. programowaniem, administracją bazami danych, serwerami, sieciami, nowymi technologiami, telekomunikacją, elektroniką, robotyką, budownictwem i innymi technicznymi dziedzinami), które:

  • posiadają kierunkowe wykształcenie oraz niezbędną wiedzę i umiejętności do wykonywania w/w zawodów,
  • poszukują rozwoju, aby lepiej wykonywać swoją pracę zawodową i chcą czuć się pewnie w środowisku pracy, gdzie większość stanowią mężczyźni,
  • poszukują wsparcia i chcą lepiej się poznać, wymieniać doświadczeniem, wspólnie się uczyć i wzajemnie się wspierać.

Spotkania są współfinansowane przez Fundację Przestrzeń Rozwoju i firmę UBS.

11159263_853925218001727_1611706128_o

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera