Warsztaty, Warsztaty Wrocław, 12.09.2015

Warsztaty z automatyzacji testów- WiT Wrocław

Kiedy: 25 września, od godz.18:00, czas trwania: 2 godziny
Gdzie:
Business Link Wrocław (ul. Rzeźnicza 28-31)
Kto: Divante, mentorzy to Maks Kanoza i Kuba Pakuła, którzy przygotowywali szkolenie pod okiem Damiana Kowalskiego.


Zapisy: Na warsztaty obowiązują zapisy- spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń wybierzemy 20 uczestników. Na wysłanie zgłoszenia macie czas do środy, 16 września, do godz.20:00.
Do soboty, 19 września, wyślemy Wam e-maile z informacją czy dostaliście się na warsztaty. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia, (ale muszą do nas dojść przed 16.09. godz.20:00).

Inne: warsztaty bezpłatne, trzeba przynieść swojego laptopa.
Zapisy przez Eventbrite: www.eventbrite.com/e/warsztaty-z-automatyzacji-testow-women-in-technology-wrocaw-tickets-18585641153

Mentorzy:

Maks Kanoza, Software Tester w Divante

W Divante pracuje od prawie 8 miesięcy, a swoją przygodę z testowaniem rozpoczynał od stażu, kiedy jeszcze był „zielony” z tematyki testowania.

Zajmuje się testowaniem nowych wydań oprogramowania, dbaniem o utrzymanie środowisk testowych oraz tworzeniem specyfikacji i przypadków testowych. Aktualnie pracuje przy projekcie utrzymaniowo-rozwojowym, gdzie napisane w Selenium testy przydają się w czasie testowania regresywnego.

Prywatnie Maks jest fanem sportu, dlatego „testuje” różne dziedziny, jednak bezdyskusyjnie wygrywa piłka nożna, kalistenika i żeglarstwo 🙂 Studiuje dziennie Informatykę w Biznesie.

Maks Kanoza_Divante dla WITMaks Kanoza

Kuba Pakuła, Software Tester w Divante

Testerem oprogramowania jest od ponad roku, od 10 miesięcy w Divante, gdzie czuje się jak ryba w wodzie i co dnia uczy się czegoś nowego. 🙂

Zajmuje się testowaniem oprogramowania, przygotowaniem scenariuszy testowych i przypadków użycia, prowadzeniem dokumentacji testowej. Tworzy checklisty wdrożeniowe, weryfikuje poprawność wykonywanych zadań i zgłoszonych błędów. Pisze testy automatyczne w Selenium WebDriver i Selenium IDE.

Prywatnie Kuba mieszka raczej na wsi niż w wielkim mieście. Co ciekawe, z wykształcenia jest górnikiem :-). Zaocznie studiuje informatykę.

Damian Kowalski, Testers Team Leader w Divante

Testuje praktycznie odkąd pamięta. Już jako mały chłopiec sprawdzał wytrzymałość zabawek, jak i nerwów rodziców. Zarobkowe testowanie softu praktykuje od ponad dwóch lat. Na początku była to aplikacja desktopowa, teraz króluje web – głównie e-commerce.

W Divante robi zamówienia na grube miliony, ale niestety do tej pory nie doczekał się żadnej paczki ze sklepu. 😉 W międzyczasie psuje co tylko się da i uprzykrza życie programistom. W wolnym czasie automatyzuje, co może oraz interguje i edukuje zespół.

Prywatnie marzy, żeby budować transformersy (po ukończonej Robotyce na PWr), ale jakoś nigdzie nie może znaleźć odpowiedniego sześcianu.

Damian Kowalski_Divante dla WITDamian Kowalski

Sponsorzy warsztatów:

Dziękujemy Business Link Wrocław oraz Divante (kolejność alfabetyczna :)).

Business Link to największa w Europie sieć akceleratorów biznesu. We Wrocławiu znajdujemy się na samym rynku. Jesteśmy wyjątkowym miejscem, w którym w jednej przestrzeni spotykają się: pomysłodawcy wizji startupowych, zespoły pracujące nad innowacyjnymi projektami, topowi inwestorzy oraz największe marki wspierające startupy.Naszym klientom oferujemy nie tylko miejsce na coworkingu, ale również zapewniamy nowatorskie usługi i narzędzia dla rozwoju firmy.

012.brandy_lokalne_BL_poziom_06_05_2013-05 (1)

Divante: polska spółka IT/e-commerce, 7 lat na rynku, 350 zadowolonych klientów (Burger King, Solar, KFC, Intersport, Praktiker, Reserved, Plus, CDP.pl) i 450 zrealizowanych projektów. Tworzymy dedykowane rozwiązania, które napędzają e-biznes.

Otrzymaliśmy DIAMENT Forbes 2015 dla firm najszybciej zwiększających swoją wartość. Dynamicznie zdobywamy klientów w Europie (50% realizacji). Zatrudniamy ponad 130 osób i wciąż szukamy nowych talentów.

Więcej o nas: www.divante.pl/www.divante.co

divante-logo

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera