Artykuły, Relacje, Warsztaty Kraków, 09.04.2017

Warsztaty z Joshem Gavantem.

Ubiegły piątek w Krakowie był niesamowity w końcu wiosna! Dla nas był super również dlatego, że razem z Martą mogłyśmy uczestniczyć w kameralnych warsztatach prowadzonych przez samego Josha Gavanta. Josh na co dzień pracuje w firmie Microsoft jako architekt i Program Manager w teamie zajmującym się node.js. Między innymi o tym opowiadał podczas swojej sesji.

Warsztaty zorganizowane były w firmie Elmodis, która jest jednym z partnerów Microsoftu. O godzinie 10:00 z kubkiem kawy, usadowieni na wygodnych leżakach czekaliśmy już na Josha. Zjawił się punktualnie, z uśmiechem na twarzy i niesamowitą energią.

Pierwsza część warsztatów miała formę wykładu na temat continuous integration (CI), continuous delivery (CD), nowinek dotyczących node.js oraz możliwości jakie dają Azure i Visual Studio Team Services . VSTS  to narzędzie umożliwiające udostępnianie kodu, śledzenie pracy i delpoy naszego oprogramowania.

Druga część spotkania poświęcona była praktycznemu rozwiązywaniu problemów, które każdy z nas obecnych na warsztatach napotkał podczas swojej codziennej pracy. Poruszone zostały zagadnienia asynchroniczności, wielowątkowości oraz badania wydajności. Dodatkowo Josh podrzucił nam wiele przydatnych bibliotek i rozwiązań usprawniających proces wytwarzania oprogramowania.

Warsztaty dały nam bardzo sporą dawkę wiedzy i inspiracji. Dziekujemy firmie Elmodis, za zaproszenie.

warsztaty
ELMODIS tworzy zespół inżynierów i specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie rozwiązań dla przemysłu w obszarze elektroniki i oprogramowania, predictive maintenance, narzędzi do optymalizacji wykorzystania maszyn i energii oraz procesów przemysłowych. Firma powstała w 2015 roku i obecnie liczy blisko trzydziestu pracowników. Rozwiązanie Elmodis oferuje kompletne środowisko (sprzęt i oprogramowanie) pozwalające na pełny monitoring, diagnostykę i predykcję stanu maszyny oraz optymalizację sposobu użytkowania. Technologia ta pozwala na przeprowadzanie analiz względem pracy maszyn, wyłącznie na podstawie pomiarów elektrycznych.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera