Warsztaty, Warsztaty Kraków, 16.06.2015

Warsztaty z produkcji gier komputerowych w Krakowie

W Krakowie już 21 czerwca o godz. 15.00 odbędą się warsztaty z Produkcji gier komputerowych, które poprowadzi Bartosz Porębski. Gościć nas będzie firma Hub:raum Kraków.

Jak zacząć tworzyć gry komputerowe?

Forma: Wykład + warsztaty (około 4h)

W pierwszej części wykładu opowiem o rynku gier komputerowych, specyfice pracy w gamedevie, a także powszechnie stosowanych technologiach. Nie pominę przy tym takich tematów jak zarobki projektantów i programistów, nieustannie rosnący segment gier indie, oraz historie sukcesu kilku polskich startupów.
W drugiej części wykładu pokażę jak w krótkim czasie stworzyć można swoje pierwsze gry przy pomocy środowisk middleware: Construct 2 oraz UDK.

Wymagania:
Nie trzeba umieć programować. Ćwiczenia na systemie Windows.
Technologie są tak dobrane aby osoby nieprogramujące mogły tworzyć grę 🙂

Do zainstalowania (darmowe technologie):

Construct 2
https://www.scirra.com/construct2

UDK
http://download.udk.com/UDKInstall-2015-02.exe

Bartosz+Porebski_300x400

Prowadzący: Bartosz Porębski

Asystent w Zakładzie Technologii Gier Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie pracuje nad pracą doktorską „Opis fabuły gier komputerowych przy pomocy grafów warstwowych”. Autor kilku prostych gier opartych o middleware Construct 2 oraz książki o frameworkach webowych w PHP. Od wielu lat pasjonuje się psychologią głębi.
Partnerem spotkania jest Hubraum Krakow, który udostępnia nam swoją przestrzeń. Patronat medialny obejmuje portal Mam Spotkanie – najciekawsze wydarzenia dla kobiet.

Serdecznie zapraszamy.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera