Spotkania Kraków, Warsztaty, Warsztaty Kraków, Wydarzenia, 21.02.2016

Warsztaty z programowania Lego Mindstorms

Wraz z Kołem Naukowym Robotyki i Sztucznej Inteligencji UJ zapraszamy wszystkich zainteresowanych robotyką (lub po prostu kochających klocki Lego) na warsztaty z programowania robotów Lego Mindstorms.

Będziecie mieli okazję dowiedzieć się z czego złożony jest i jak działa taki robot oraz samodzielnie napisać kilka programów, by tchnąć w niego życie! Jeśli kiedykolwiek bawiąc się klockami zastanawiałeś jakby to było wprawić je w ruch, teraz masz na to niepowtarzalną okazje. Przyjdź i zobacz jak ogromne możliwości drzemią w tym niewielkim urządzeniu!

Bilety są darmowe. Dodatkowo na miejscu czekają na Was materiały oraz poczęstunek. Jedyne co trzeba zrobić to wypełnić formularz i uargumentować swoją chęć uczestnictwa w warsztacie.

Poziom warsztatów: podstawowy, ale wymagana jest znajomość podstaw języka Java. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy ruszają w niedzielę .

Opis Warsztatu:
Na warsztaty proszę przynieść laptopy z java i bibliotekami lejos, oraz skonfigurowanym IDE (osobiście używam Eclipsa). Cały tutorial [en] http://www.lejos.org/nxt/nxj/tutorial/index.htm.
Będziemy korzystać z kostek NXJ (troszkę starsze, ale dają radę :)). Celem warsztatów jest zaprogramowanie robota, a następnie wystawienie go w mini-turnieju. Prowadzący przyniesie zapasowego laptopa z skonfigurowanym środowiskiem, ale prosiłbym o przygotowanie się jakby go nie było!

Prowadzący: Aleksander Baranowski
Student na Informatyki na UJ, prezes Naukowego Koła Robotyki I Sztucznej Inteligencji UJ. RHC{E,JA,SA}. Inżynier systemowy w firmie EuroLinux, gdzie na codzień zajmuję się automatyzacją zarządzania pakietami dystrybucji. Prywatnie wielki fan GNU/Linuxa, robotów, coursery, gwiezdnych wojen i pizzy.

Miejsce: Idea Hub Kraków, ul. Sukiennicza 8
Czas: 26.02 godz. 17:00
Więcej informacji na wydarzeniu na facebooku .

Wszelkie zapytania wysyłajcie na adres:
amajchrzak@womenintechnology.pl

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera