Kobiety w IT, Spotkania Kraków, 13.04.2016
WIT – #35 Spotkanie Kraków – odkrywaj z nami IT
Odkrywaj z nami IT… Gdzie tym razem zaprowadziła nas ciekawość? 🙂 Jakie tematy będziemy zgłębiać? Rezerwuj termin. Widzimy się 28 kwietnia, o godzinie 19:00, w Pauzie in Garden, w Krakowie 🙂 W tym szczególnym dniu, wystąpią przed Tobą wyjątkowe prelegentki – Monika Synoradzka oraz Agnieszka Pocha.
Gdzie: Pauza in Garden, ul. Rajska 12; Kraków
Kiedy: 28 kwietnia 2016, godz. 19:00-21:00
Monika Synoradzka – Head of Communication & Marketing SpeedUp Venture Capital Group
Temat prezentacji: 10 sposobów na budowę zespołu i bycie dobrym liderem
O czym warto pamiętać, jeśli chce się wspólnie z innymi ludźmi robić naprawdę duże rzeczy? Jak być dobrym liderem? Jak dobierać ludzi do zespołu?
Bio:
Monika zarządza całościową komunikacją grupy. Do SpeedUp Group dołączyła w 2012 roku i od tego czasu odpowiada za całość działań związanych z relacjami z mediami, współpracą z strategicznymi firmami, instytucjami i organizacjami z rynku nowych technologii oraz administracją publiczną. Planuje działania związane z wspieraniem społeczności startupowej i organizowaniem spotkań z przedsiębiorcami. Posiada kilkuletnie doświadczenie w pracy w agencjach PR, szczególnie w obszarach związanych z komunikacją i organizacją wydarzeń. Swoją wiedzą i doświadczeniem pomaga spółkom z portfolio planować komunikację, nawiązywać relacje z mediami i partnerami biznesowymi. Jest inicjatorem i współorganizatorem takich wydarzeń, jak Geek Girls Carrots Poznań, Hive61, Poznań Startup Weekend, Makerspace Poznań czy Poznań Offline Party. Jest współtwórcą i promotorem projektu Startup Poznań.
Agnieszka Pocha
Temat prezentacji: Od surowych danych do gotowego modelu – uczenie maszynowe w pigułce
Co kryje się za modnym ostatnio terminem: uczenie maszynowe? Jak i po co przygotować dane do pracy z nimi? Jak wybrać potencjalne modele do nauki i jak zdecydować, który z nich jest ostatecznie najlepszy? Na te i inne pytania odpowiem podczas wykładu. Przejdziemy cały proces począwszy od badania surowych danych aż po wybór ostatecznego modelu. Wszystkie kroki zostaną zilustrowane kodem w języku Python z użyciem biblioteki scikit-learn.
Bio:
Po ukończeniu studiów magisterskich na Uniwersytecie Jagiellońskim postanowiła tam pozostać, kontunuując naukę na studiach doktoranckich. W trakcie studiów angażowała się w działalność kilku kół naukowych oraz organizowała Zawody Robotyki KrakRobot i Studencki Festiwal Informatyczny. Obecnie stosuje metody uczenia maszynowego, by usprawnić proces projektowania leków.
Interesuje się uczeniem maszynowym i rekonstrukcją historyczną, jest miłośniczką dobrych książek i dobrej muzyki.
Widzimy się 28 kwietnia, do zobaczenia! Więcej szczegółów i interesujących informacji możesz znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/events/487683038098491/