Spotkania Kraków, Wydarzenia, 07.05.2016

WIT – #36 Spotkanie Kraków – odkrywaj z nami IT!

795-295

Mamy nadzieję, że weekend majowy upłynął Ci słonecznie i przyjemnie 🙂 Chcesz skorzystać z okazji i wskoczyć jeszcze bardziej energetycznie w zbliżające się lato :)) Chodź odkrywać z nami IT! Co tym razem przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie?

Trzech wyjątkowych prelegentów i kameralna scena – tym razem liczba miejsc jest ograniczona.

Gdzie? Klub RE, ul. św. Krzyża 4

Kiedy? 17 maja 2016

O której? 18:00 – 21:00

 

Wydarzenie jest bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Podejdź z głową do zapisów, ponieważ tylko 50 osób będzie miało okazję uczestniczyć w wydarzeniu.

Rejestracja:
https://www.eventbrite.com/e/wit-36-spotkanie-krakow-odkrywaj-z-nami-it-tickets-25289264872?aff=es2

Śledź wydarzenie na bieżąco tutaj: https://www.facebook.com/events/152123195191092/

Agenda:

1. „Welcome to Monad Club” – Marcin Malinowski.

Abstrakt: Pierwsza zasada klubu – monad się nie tłumaczy. Druga zasada… Zatem zamiast tłumaczyć, będziemy obserwować je w naturze – czasem w całkiem nieoczekiwanych miejscach.

Marcin: Tata^2, mąż humanistki, mól książkowy, uparciuch, programista, konferencjoholik. Don Kichot walczący z entropią. Kocha sprzeczności i humor. Wierzy w przypadek. Piwny filozof. W nielicznych wolnych chwilach harata w gałę (na bramce). Ekspert IT w mBanku.

 

2. „System Rozpoznawania Mowy Polskiej – SARMATA” – Bartosz Ziółko

Tematem prelekcji będzie „Przetwarzanie mowy polskiej”. Będzie wprowadzeniem do zagadnień rozpoznawania mowy i mówców, ze szczególnym naciskiem na projekty obecnie realizowane na AGH i w jej spółce spin-offowej Techmo pod tym właśnie kątem. Możecie liczyć na ciekawostki związane z historią technologii mowy oraz językiem polskim. Poznacie podstawy parametryzowania mowy oraz przetwarzania języka naturalnego na potrzeby technologii mowy, a także przykłady zastosowań tych technologii dla języka polskiego.

System rozpoznawania mowy polskiej SARMATA jest nieustannie rozwijanym projektem. Jego najnowsza stabilna wersja jest już gotowa do wdrożeń, takich jak obsługa niewielkiej ilości komend czy interfejs głosowy wybranych programów lub urządzeń (do 1 000 komend). Może służyć obniżeniu kosztów obsługi klientów lub sterowaniu głosowemu urządzeniami bez posługiwania się rękami.

Bartek: ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku Elektronika i Telekomunikacja ze specjalizacją Systemy Telekomunikacyjne w 2004 roku. Pracę doktorską obronił na Wydziale Informatyki University of York. Od 1 października 2008 roku pracuje na AGH zajmując się rozpoznawaniem mowy, przetwarzaniem języka polskiego i silnikami audio do gier komputerowych. Jest członkiem IEEE i ISCA oraz absolwentem programu TOP 500 Innovators na Stanford University. Jest autorem i współautorem dwóch książek i przeszło 80 recenzowanych artykułów w czasopismach i materiałach konferencyjnych oraz rozdziałów w książkach. Jest współzałożycielem i prezesem spin-offu – Techmo sp. z o.o., wiceprzewodniczącym rady nadzorczej VoiceFinder sp. z o.o. oraz mentorem Orange Fab. W 2014 roku otrzymał na 3 lata stypendium dla wybitnych młodych naukowców Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Na targach innowacji Innova 2014 w Brukseli otrzymał złoty medal. Zajmuje się także fotografią. http://dsp.agh.edu.pl/pl:homepage:bziolko#.Vhqkonrtmko
https://www.linkedin.com/in/bartosz-zi%C3%B3%C5%82ko-4604396a

 

3. Anna Zarudzka – „Zróbmy z tego walor”

Anna Zarudzka, założycielka i Dyrektor Zarządzająca Chilid Hi-End Web Design (http://chilidagency.com), firmy skupionej na projektowaniu i wdrażaniu interfejsów aplikacji i serwisów internetowych dla klientów z całego świata (Corel Corporation, Oneida Ltd., American Shipping Company). Do branży internetowej trafiła po długoletniej przygodzie ze szkołą muzyczną, produkcją filmową i telewizyjną. Współtworzyła po stronie realizacyjnej projekty dla największych polskich stacji telewizyjnych, co nauczyło ją cennego dystansu do mediów i tego, czym jest „must have”.
O sobie pisze: „Moją siłę i to, kim dziś jestem zbudowałam na wielu dziwacznych eksperymentach i doświadczeniach: wokalistyce operowej, podróżach, muzyce, malarstwie, produkcjach telewizyjnych, filmie, za kierownicą off-road, na studiach prawniczych.
Kilka lat temu zdałam sobie sprawę, że ten miks doświadczeń to jedna z dobrych podstaw bycia przedsiębiorcą.”

https://www.linkedin.com/in/annazarudzka

Anna odpowie na 6 najczęściej zadawanych pytań w ciągu jej ostatnich 7 lat w IT.

 

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera