Spotkania, Spotkania Katowice, Wydarzenia, 26.10.2018

WiT Katowice #24: Inauguracja!

Po dłuższej przerwie powracamy na śląską scenę meetupów. Przygotowałyśmy dla Was potężną garść inspirujących case studies, które pokazują technologię w najlepszej postaci. Przed Wami trzy wystąpienia, podczas których nasi prelegenci opowiedzą Wam o tym, jak stworzyli aplikacje, które dziś pomagają osobom chorym i wykluczonym z życia społecznego. Dowiecie się, jak za pomocą gier można przybliżać innym technologię. Poznacie wielu ciekawych ludzi z branży IT, poszerzycie swoją sieć kontaktów, zainspirujecie się i zrelaksujecie po pracy przy filiżance parującej herbaty.

Gry i technologia – zgrany duet?

Czy można tworzyć gry, aby z ich pomocą ćwiczyć umiejętność pracy z technologią? Co opanowywanie różnych gier ma wspólnego z zawodami technologicznymi i naukami ścisłymi? O tworzeniu gier edukacyjnych związanych ze statystyką, algorytmiką i podstawami programowania opowie Wam Marek Golonka – doktorant kulturoznawstwa w Warszawie, starszy wykładowca projektowania gier w Bydgoszczy, zapalony projektant, podróżnik i prelegent. Zazwyczaj projektuje gry fabularne, ale również larpy, escape roomy i plany gier wideo.

Technologia na ratunek

Na inauguracji usłyszycie o początkach powstawania serwisu internetowego „Afast Powiedz to!”. Służy on do rehabilitacji afazji – utraty zdolności mowy spowodowanej uszkodzeniem struktur mózgowych w wyniku m.in. urazów czaszkowo-mózgowych oraz udarów mózgu. Na scenie będziemy gościć jednego z pomysłodawców: Michała Kręcichwosta – absolwenta Politechniki Śląskiej na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki oraz na Wydziale Inżynierii Biomedycznej (specjalizacja: Informatyka w Medycynie). Michał jest współautorem kilkunastu publikacji naukowych, od kilku lat szczególnie zainteresowany tematyką komputerowego wspomagania terapii logopedycznej. Obecnie to doktorant w dyscyplinie Biocybernetyka i Inżynieria Biomedyczna oraz asystent naukowo-dydaktyczny na Politechnice Śląskiej.

Ale to nie koniec! Usłyszycie również prawdziwą historię o tym, jak w codzienne życie dzieciaka ze spektrum autyzmu wkrada się technologia. Hania Sitarz w swojej prezentacji “Gdy spektrum spotyka technologię. Hard work & happy end” opowie Wam o twórczej wizji, ciężkiej pracy badawczej i przekonaniu, że możemy zmieniać ludzkie doświadczenie na lepsze. A kim jest Hania? Hania jest designerką z powołania i wykształcenia. Ukończyła Projektowanie Graficzne na ASP w Katowicach i UX Design na SWPS. Jest doktorem sztuk pięknych, wykłada w katedrze Komunikacji wizualnej i na kierunku Arteterapia na ASP w Katowicach. Ma kilkanaście lat doświadczenia jako freelancer. Od 5 lat pracuje jako UX/UI Designer. Obecnie jest projektantem w Mobee Dick.

Koniec izolacji

Inaugurację zwieńczy wystąpienie tajemniczego gościa, w nowej, nietypowej formie. Nazwisko prelegentki zdradzimy dopiero na inauguracji. Dowiecie się jak robotyka, tele-obecność i IoT mogą pomóc ludziom samotnym i wykluczonym z życia społecznego.

Have you met Ted?
To oczywiście nie koniec. Po prezentacjach zapraszamy Was wszystkich aby zostać, poznać się i porozmawiać. Nasze spotkania to nie tylko wiedza, to przede wszystkim wspaniali ludzie! Przed Wami doskonała okazja, by nawiązać kontakty biznesowe, poznać inspirujących ludzi, a nawet nawiązać nowe przyjaźnie.

Zainteresowani?
Zapraszamy serdecznie we wtorek 30.10.2018 r. do Strefy Centralnej w Katowicach (Plac Sejmu Śląskiego 2). Startujemy o 18:00, kończymy około 20:00. Wstęp wolny, zarówno Panie i Panowie są mile widziani. Bieżace informacje znajdziecie na naszym facebooku. Do zobaczenia!

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera