Spotkania Katowice, 07.12.2018

WiT Katowice #25: A jak architektura

11 grudnia zapraszamy Was do Strefy Centralnej w Katowicach na ostatnie w tym roku spotkanie katowickiego Women in Technology. Porozmawiamy o skalowaniu aplikacji oraz najnowszych metodach projektowania architektury. Nadchodzi doskonała okazja by porozmawiać o budowaniu software’u, poszerzyć sieci kontaktów i zrelaksować się w Strefie Centralnej.

W programie:

CQRS i Event Sourcing – skalowanie dużych aplikacji – Arkadiusz Daniel
Arek opowie nam w jaki sposób możemy sprawić, aby nasze aplikacje działały w sposób bardziej skalowalny, i poukładany. Porozmawiamy szerzej o metodyce DDD, jej składowych i możliwym wykorzystaniu, oraz o łatwej wymianie zadań pomiędzy serwisami napisanymi w różnych językach.

Prezentację poprowadzi Arkadiusz Daniel – zawodowo architekt/programista/tech leader w firmie ENP. Od mniej więcej 3 lat systematycznie pogłębia wiedzę z zakresu architektury i szeroko pojętej inżynierii oprogramowania. W wolnej chwili zdarza mu się grać w squasha, poprzerzucać ciężary na siłowni oraz zagrać w Starcrafta 2.

Serverless computing in real-world applications – Marcin Ziółkowski
Tematem rozmowy będzie serverless i jego zastosowanie w systemach produkcyjnych. Dowiecie się, dlaczego systemy powinny być budowane w oparciu o serverless, jakie są best practices i na co trzeba uważać. O wydajności pracy zespołów IT pracujacych z serverlessem oraz jak ta technologia wpływa na utrzymanie istniejacych systemów opowie Marcin Ziółkowski – Chief Technology Officer w firmie Northmill – fintechu ze Sztokholmu. Marcin to pasjonat tworzenia systemów informatycznych, które rozwiązują problemy ze świata biznesu. Pracuje nad tworzeniem banku XXI wieku, w którym pracuje więcej software’u niż ludzi. Absolwent Makrokierunku na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Buduj swój software na solidnych fundamentach – Marcin Bałda
Co wspólnego mają ze sobą budowanie domu i tworzenie oprogramowania? Z pewnością są to solidne fundamenty, dobra architektura, przemyślana funkcjonalność oraz użyteczność dopasowana do indywidualnych potrzeb. O tym, jak jedno i drugie zrobić dobrze, Marcin opowie podczas wystąpienia poświęconego zasadom SOLID. Prelekcja dedykowana jest wszystkim, którzy myślą, że programowanie obiektowe jest łatwe.

Marcin Bałda – Absolwent Politechniki Śląskiej na kierunkach matematyka oraz informatyka. Programista, rekruter, trener, prelegent. Zagorzały zwolennik zwinnych metodyk wytwarzania oprogramowania oraz zasady KISS. Zawodowo programowaniem zajmuje się od 10 lat. Od ponad 5 lat współpracuje z gliwicką firmą Future Processing, gdzie na co dzień pełni rolę Lead Software Engineer oraz wspomaga w rozwoju młodszych kolegów i koleżanek.

Po wystąpieniach zapraszamy na integrację w Strefie Centralnej.
Do zobaczenia!

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera