Spotkania, Spotkania Katowice, 24.02.2016

WiT Silesia: spotkanie #18 o prawach autorskich

WiT Silesia: spotkanie #18 o prawach autorskich

Zapraszamy na kolejne spotkanie sympatyków WiT Silesia. Uwaga – tym razem do Strefy Centralnej! Porozmawiamy między innymi o prawach autorskich – z prezentacją wystąpi dla nas prawnik Michał Klekotko. Posłuchamy także Daniela Opica i jego wystąpienia o śrubach i młotkach w IT.


KIEDY: 4 marca 2016, godz. 18.00
GDZIE: Strefa Centralna, Plac Sejmu Sląskiego 2, Katowice
ZA ILE: prawie za darmo 🙂 niezbędna jest wejściówka na wystawę, cena 8zł
Spotkanie poprowadzą: Ula Mitas i Ela Ustupska


Marcowe spotkanie rozpoczniemy nietypowo. Zamiast standardowej gry networkingowej wybierzemy się na wycieczkę. Celem wyprawy będzie wystawa komputerów! Nie musicie jednak zabierać ze sobą śpiworów i plecaków – wystawa znajduje się w tym samym budynku, w którym odbędzie się nasze spotkanie. Zbiórka punkt 18.00. Cena wejściówki na wystawę – 8zł.

Z pierwszą prezentacją wystąpi Daniel Opic, który opowie nam dlaczego „jakakolwiek praca” to nie jest dobry wybór. Jego wystąpienie będzie nosić tytuł „Nie wbijaj śruby młotkiem”. Dowiemy się co zrobić, żeby w tydzień zdobyć interesujące Was stanowisko, jak ważne jest określenie celu, podniesienie poprzeczki, systematyczność i w jaki sposób można wykorzystać nowoczesne technologie w poszukiwaniu pracy. Na wykładzie dowiecie się czemu CV jest mało ważne, czym tak naprawdę jest list motywacyjny i jak tworzyć skutecznie przyciągające rekruterów portfolio. Jeżeli poszukujecie pracy, zastanawiacie się nad zmianą zawodu lub chcielibyście zarabiać więcej, ten wykład jest właśnie dla Was.
UWAGA: to nie jest wykład motywacyjny, tylko konkretna dawka skutecznych rozwiązań.

Daniel Opic – menager, webdeweloper, sprzedawca, przedsiębiorca, czyściciel powierzchni płaskich i polski budowlaniec. Na co dzień pracuje w branży IT i prowadzi szkolenia w Geek Factory. Imał się w swoim życiu różnych zajęć w Polsce i za granicą.


Jako drugi wystąpi przed nami adwokat Michał Klekotko. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Adwokat Okręgowej Rady Adwokackiej w Katowicach. Prowadzi Kancelarię Adwokacką z siedzibą w Mikołowie. Specjalizuje się w zakresie prawa własności intelektualnej. Autor publikacji z zakresu prawa autorskiego. Namiary na kancelarię: http://adwokacimikolow.pl/

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera