Spotkania, Spotkania Katowice, 13.10.2014

Women In Technology Silesia #7

Widzimy się już po raz 7  na Śląsku ! 15 października o 18:00  będziemy mieli przyjemność gościć Was w Magazyn – Bar Lounge Mariacka ( Mariacka 18, Katowice )

Przebieg spotkania

18:00 – 18:20 – Kilka słów o Women In Technology
18:20 – 19:00 – „Automatyzacja tworzenia maszyn wirtualnych” Magdalena Wojnarowska
19:00 – 19:20 –  Rails Girls Silesia – podsumowanie” Agnieszka Matysek
19:20 – 20:30 – „Raspberry Pi – mały wielki komputer” Błażej Faliszek
20:30 – Networking / AfterParty

„Automatyzacja tworzenia maszyn wirtualnych” Magdalena Wojnarowska

Czy uważacie że przygotowanie szablonu nowej maszyny wirtualnej wymaga dużo czasu? Nie jest to prawdą. Ta prezentacja pozwoli wam na zapoznanie się z procesem tworzenia maszyn wirtualnych z wykorzystaniem Packera. Jest to opensourceowe narzędzie do przygotowywania obrazów na vagranta lub szablonów maszyn wirtualnych dla różnych hypervisorów np. VMware ESXi/Fusion, Virtualbox, KVM itd. Pokaże jak działa Packer, jak napisać własne skrypty oraz pliki konfiguracyjne.

 Rails Girls Silesia – podsumowanie” Agnieszka Matysek

Krótkie podsumowanie po I edycji spotkania na Śląsku !

„Raspberry Pi – mały wielki komputer” Błażej Faliszek 

Komputer kosztujący około 150 zł, który od dwóch lat pomaga uczyć dzieci programować, budować drony, robić zdjęcia z orbity okołoziemskiej, automatyzować domy, czy budować automat do starych gier. Komputer, który jest wielkości karty kredytowej i może być zasilany z baterii. Brzmi świetnie? I tak naprawdę jest. Przedstawię historię Raspberry Pi oraz kilka ciekawych projektów działających w oparciu o ten mikrokomputer.

 

Jesteś mężczyzną? Zapraszamy Cię tak samo serdecznie na nasze spotkanie ! 😉

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera