Artykuły, 22.05.2016

Wyzwanie Women in Technology- o poznaniu technologii i 3 lata WiT Wrocław

Weekend zbliża się ku końcowi, więc czas przygotować się na nowy tydzień. Wolną sobotę i niedzielę można różnie wykorzystać- na wypoczynek albo realizację swoich celów. Wiesz- to naprawdę jest wyzwanie, żeby weekend poświęcić na naukę i rozwój.

Doba każdego z nas trwa 24 godziny, a to, jak ten czas wykorzystasz zależy od Ciebie. W naukach ścisłych trzeba być cały czas na bieżąco, jednak pomyśl sobie, że to trudne zgłębić dany język programowania czy technologię w 100% (chyba, że jest się jego twórcą ;). Dlatego nie skupiaj się na tym, czy np. znasz wszystkie niuanse Javy, tylko czy potrafisz przy jej pomocy rozwiązać dany problem. Myślę, że 2 ostatnie zdania dają Ci do myślenia.

Uczestnictwo w spotkaniach grup technologicznych umożliwia rozmowę z innymi osobami, tymi z większym, takim samym albo mniejszym doświadczeniem od nas. Korzystaj zatem z okazji i opowiadaj o tym, co Cię interesuje, co ostatnio stworzyłaś . To naprawdę dobry sposób na nauczenie się czegoś nowego albo poznanie czegoś,
o czym się wcześniej nie słyszało. Ja np. hobbystycznie poprawiałam wygląd strony
w wersji mobilnej i stawiałam w tym celu serwer nginx, żeby móc sprawdzić na swoim smartfonie jak strona się prezentuje. Podczas gdy w rozmowie z koleżanką dowiedziałam się o szybszym sposobie- narzędziu w Firefoxie „Responsive mode design”, gdzie mogę ustawić wielkość ekranu i mam na bieżąco podgląd strony w takim formacie.

WiT jest jedną z grup technologicznych, gdzie na pewno nie brakuje wsparcia
i wzajemnej motywacji. We Wrocławiu właśnie teraz, w maju, mijają 3 lata od pierwszego spotkania Women in Technology w tym mieście. Dotychczas spotkania odbywały się co miesiąc, nawet w miesiącach letnich, więc ostatnie piątkowe spotkanie to było już 36 z kolei! Jedynym wyjątkiem były spotkania grudniowe, które miały luźniejszą formę ze względu na czas świąteczny.
Dotychczas na naszych spotkaniach wystąpiło 29 prelegentów i 34 prelegentki
oraz zostało wygłoszonych 65 prelekcji. Pokaźne liczby, prawda?
Jakie są plany na najbliższy czas we Wrocławiu? Na pewno spotkania będą nadal odbywać się w takiej comiesięcznej formie i chciałybyśmy organizować jeszcze więcej warsztatów.
Życzę Ci kolejnego owocnego tygodnia! Może ten tydzień, to dobra okazja na odwiedzenie spotkania jakiejś grupy technologicznej, jeśli nigdy wcześniej w czymś takim nie uczestniczyłaś.

Buduj z nami społeczność IT i bądź na bieżąco!

Raz na dwa tygodnie wyślemy Ci newsletter informujący o interesujących programach, naszych wydarzeniach, projektach i rekomendacjach. Łap dostęp do wiedzy nim będzie dostępna dla całej reszty świata :)

Zapisz mnie do newslettera